Rubriky:

Tenis

Lucka je suverénní, ale Petra má víc zkušeností, hodnotí fedcupový kapitán Pála šance českých rivalek

3. července 2014 09:54 - PRAHA

Český ženský tenis má podchycený jako málokdo. Fedcupový kapitán Petr Pála se už těší na odpolední české semifinále Wimbledonu mezi Petrou Kvitovou a Luckou Šafářovou. "Jsem strašně zvědavý, jak se s tím holky poperou," nehodlá nikoho favorizovat.

 

Petr Hloušek, Právo

Možná jste tak úspěšný Wimbledon čekal, nebo ne?

Že bych čekal čtyři holky v osmifinále a tři ve čtvrtfinále, to rozhodně ne. Petra ale potvrzuje, že má trávu ráda a umí na ní zahrát. Pětkrát po sobě tu byla ve čtvrtfinále. Když už ji někdo porazil, tak Serena Williamsová.

Výsledky Šafářové na trávě byly ale až do letoška průměrné.

Největší překvapení je, jak hraje Lucka suverénně. Přitom na turnajích před Wimbledonem prohrála dvakrát v prvním kole. Ale zase s dobrými hráčkami - Petrou a Bárou Strýcovou...

Jak se to stane, že ‚lusknutím prstu' začne tenistka soupeřky tak drtit?

Na začátek vyhrála vyrovnané utkání s těžkou soupeřkou (Görgesovou). Určitě je tam i velmi dobrá práce Lucčina kouče, který ji přesvědčil, že na trávě může hrát výborně.

Teď ale Šafářová půjde na centrkurt, což se jí nestává každý den. Může to hrát roli?

To ano. Když vstupujete na ten kurt a víte, jak je zápas sledovaný, tak to není jednoduchá věc. Uvidíme, jak se s tím Lucie popere.

Pomohou jí zkušenosti z fedcupových finále?

To je jiné. Grandslamové zkušenosti má Petra určitě větší, zvlášť ve Wimbledonu. Lucka už ale dokázala porazit výborné hráčky, nebo s nimi hrát vyrovnaně na velkých kurtech. Sám jsem zvědavý, co se bude dít.

Ovlivní semifinále fakt, že se v něm utkají dvě kamarádky? Budou nervóznější?

To je individuální. Obě moc chtějí vyhrát a myslím, že je jim jedno, kdo je na druhé straně. Půjdou do toho tvrdě jako vždycky.

Zamotal vám Wimbledon hlavu i z pohledu listopadového finále Fed Cupu?

To vůbec. Moc mě potěšilo, jak hrála Bára, skvělé bylo, jak si vedla Tereza Smitková, ale do finále je ještě daleko a zbývá odehrát spoustu velkých turnajů včetně US Open.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Kdo vyhraje české ženské semifinále ve Wimbledonu?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..