Rubriky:

Tenis

Konkurence pro Fed Cup? WTA chystá turnaj osmi nejlepších národních týmů světa

28. srpna 2014 20:55 - New York

Zrodí se nová konkurence pro tenisový Fed Cup? Šéfka ženského profesionálního okruhu WTA Stacey Allasterová prozradila americkému listu The New York Times, že chystá jednotýdenní turnaj elitních národních týmů, tedy jakýsi světový pohár, který by se hrál vždy na jednom místě.

 

Petr Hloušek, Právo

Byť to Allasterová vehementně popírá, pokud by se myšlenka povedla realizovat, znamenalo by to velkou výzvu pro existující Fed Cup pořádaný Mezinárodní tenisovou federací ITF, která s WTA dost často není schopna najít společnou řeč.

WTA počítá s tím, že by nová soutěž vznikla do tří let a měla by zahrnovat sedm nejlepších dvojčlenných národních týmů světa, jejichž pořadí by se určovalo na základě umístění na žebříčku WTA nejlepších hráček jednotlivých států, a jeden tým by si vysloužil účast po obdržení divoké karty.

Podle Allasterové hovoří pro zavedení nové soutěže průzkum, který oslovil pět tisíc tenisových a jiných fanoušků na pěti trzích během první poloviny tohoto roku.

Zájem mají i televize

„Z průzkumu trhu vyplynulo, že zájem mají i potenciální pořadatelská města, sponzoři i televizní stanice. Chtějí ale, aby se turnaje zúčastnily ty nejlepší z nejlepších a šlo o zápasy v klasickém formátu. Jednoznačnou podmínkou pro to, aby do akce investovali milióny je účast všech hvězd," řekla Allasterová americkému listu.

Nemá ale prý jít o truc podnik vůči Fed Cupu potažmo ITF, která zavrhla návrhy aby se Fed Cup změnil na týdenní turnaj namísto současné celoroční soutěže. „Nemyslím si, že je to ohrozí, oba turnaje mohou fungovat současně," řekla šéfka profesionálního okruhu.

Objevují se však také spekulace, že ze strany WTA jde možná také reakci na návrh ITF podmínit účast hráček na olympijských hrách odehráním alespoň čtyř zápasů ve Fed Cupu.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..