Federer získal čtvrtý letošní titul Masters

CINCINNATI (USA)

Švýcarský tenista Roger Federer se stal prvním hráčem v historii, který dokázal vyhrát čtyři turnaje série Masters v jedné sezoně. První hráč světového žebříku porazil v nedělním finále v Cincinnati Andyho Roddicka 6:3, 7:5 a získal prémii 400 tisíc dolarů z celkové dotace 2,45 milionu dolarů. Američan inkasoval poloviční částku.

Dvojnásobný wimbledonský vítěz tak úspěšně završil návrat na kurty po zdravotní pauze. Federer nehrál od svého triumfu na londýnském grandslamovém turnaji a léčil si bolavou nohu. V Cincinnati se v úvodních kolech jen pomalu rozehrával, dnes však zvládl i problémy ve druhém setu a získal devátý letošní titul. Čtyřiadvacetiletý Švýcar vyhrál už 22. finále za sebou.

Výsledek:
Dvouhra - finále:
Federer (1-Švýc.) - Roddick (5-USA) 6:3, 7:5.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.