Rubriky:

Tenis

Hingisová přemýšlí, kde uskuteční svůj comeback

9. prosince 2005 14:22 - PRAHA

Na konci listopadu oznámila bývalá tenisová jednička Martina Hingisová, že plánuje návrat na tenisové kurty světového okruhu. Pětadvacetiletá Švýcarka s českými kořeny nyní pečlivě zvažuje, kde by se její slavný comeback mohl uskutečnit. Určitě má z čeho vybírat, po ohlášeném návratu se pořadatelé věhlasných turnajů předhánějí v pozvánkách.

Samotná Hingisová ještě zcela rozhodnutá není, každopádně by ráda stihla účast na Australian Open, kde v minulosti získala tři tituly. Před prvním grandslamem nové sezóny by se ale chtěla ještě rozehrát jinde. V úvahu přichází buď exhibice v Hong Kongu nebo turnaj v australském Gold Coast.

"Pokud půjde vše skvěle, tak bych během příštích čtyř týdnů měla hrát svůj první turnaj," tvrdí Hingisová. Exhibice v Hong Kongu i turnaj v Gold Coast začínají 2. ledna. Australian Open startuje o čtrnáct dní později a místní pořadatelé jsou připraveni udělit Hingisové divokou kartu.

"Martina je šampionka a s velkým potěšením ji u nás přivítáme," tvrdí šéf Australian Open Paul McNamee. "Jenže ještě neudělala rozhodnutí, zda se chce vrátit zrovna na grandslamovém turnaji. Pokud bude připravena hrát, má u nás dveře otevřené," dodal.

Připravuje se s matkou

Hingisová během své tenisové kariéry vyhrála čtyřicet turnajů ve dvouhře a dalších 36 ve čtyřhře. Na svém kontě má i tři tituly z Australian Open a po jednom triumfu ve Wimbledonu a na US Open. V březnu 1997 se jako teprve šestnáctiletá stala světovou jedničkou. Na konci 90. let ale začaly její zdravotní problémy a po několika operacích kotníku nakonec v létě 2002 ohlásila konec kariéry.

Vrátit se k tenisu zkoušela Hingisová už letos v únoru na turnaji v thajské Pattayi. V prvním kole ale prohrála ve třech setech s Němkou Weingärtnerovou. Zbytek času tak pomáhala své matce a trenérce Melanii Molitorové na její tenisové akademii v Curychu. Ta ji nyní připravuje na návrat. "Mám velkou radost z toho, že mě matka znovu trénuje. Nikdo totiž nezná mou hru lépe než ona," řekla Hingisová.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..