Rubriky:

Tenis

Berdych chce Plíškovou. Ta zatím nabídku neřeší

17. února 2016 16:24 - Praha

To vypadá slibně. Tenista Tomáš Berdych projevil zájem hrát na olympijských hrách v Riu de Janeiro smíšenou čtyřhru s Karolínou Plíškovou. Berdych to prohlásil při turnaji v Marseille, Plíšková ale řekla, že o této možnosti prozatím nepřemýšlela.

 

Issei Kato, Reuters

Ve smíšené čtyřhře bude v Riu potřeba k zisku medaile vyhrát čtyři zápasy. Olympijský turnaj odehraje jen šestnáct párů a to je velká šance, aby to ‚cinklo'. V Londýně před čtyřmi lety se podobnou cestou rozhodli vydat Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou, jenže vypadli už v prvním kole s pozdějšími finalisty A. Murraym a Robsonovou.

Berdych pojede na svou čtvrtou olympiádu a v Riu plánuje hrát dvouhru, se Štěpánkem čtyřhru a poprvé by chtěl nastoupit i v mixu.

"Mezi ženami je to těžší rozhodování, ale preferoval bych Karolínu Plíškovou. Už má i v deblu svoje zkušenosti, hraje výborně singl a má také skvělé podání," prohlásil Berdych, jenž dnes v Marseille nastoupí proti osmnáctiletému Němci Zverevovi.

Plíšková, která loni získala s Barborou Strýcovou ve čtyřhře rozhodující bod ve finále Fed Cupu proti Ruskám, se prý olympiádou ještě nezabývá. „Do té doby zbývá hodně turnajů. Zatím jsme se nesešli a tohle jsem neřešila," řekla Plíšková.

bum, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..