Rubriky:

Tenis

Bývalá světová dvacítka Koukalová ukončila tenisovou kariéru

26. září 2016 11:41 - Praha

Končí! Bývalá dvacátá tenistka světa Klára Koukalová uzavřela kariéru, během níž si mohla sáhnout na trofej pro nejlepší ve Fed Cupu a také dokázala jako jedna z nemnoha Češek porazit Serenu Williamsovou. Vítězka tří turnajů na okruhu WTA o svém čerstvém kroku informovala na sociálních sítích.

 

Petr Horník, Právo

"Něco úžasného končí a já doufám, že ještě něco, možná úžasnějšího, na mě čeká," napsala čtyřiatřicetiletá pražská rodačka a poděkovala fanouškům za podporu. "Po dvaceti letech na okruhu na to mám právo. Věřte mi! Nerouhám se. Jen jsem po zralé úvaze dospěla k závěru, že moje hra už není taková, aby mě naplňovala."

Ahoj moje tenisová rodino. Poslední měsíce pro mě hra, kterou jsem od malička milovala,byla můj život a měla jsem...

Zveřejnil(a) Klara Koukalova dne 26. září 2016

Koukalová vyhrála v roce 2005 turnaje v Hertogenboschi a Portoroži a poslední triumf přidala o devět let později ve Florianopolis. Dalších dvanáct finálových zápasů prohrála. Na grandslamech si dvakrát zahrála osmifinále, má ale i jednu velmi negativní bilanci - na US Open nepřešla ani jednou z dvanácti pokusů přes 1. kolo.

"Poslední měsíce pro mě hra, kterou jsem od malička milovala, byla můj život a měla jsem obrovské štěstí, že se stala mým zaměstnáním, nepředstavovala, co by měla na prvním místě - radost," vysvětlila a parafrázovala slova postavy Josefa Tkalouna v podání Zdeňka Svěráka z filmu Vratné lahve: "Já už tady nejsem rád."

Na dvacáté místo světa se vyšplhala v dubnu 2013 a byla i členkou vítězného fedcupového týmu z roku 2014.

Jako jedna ze tří českých tenistek dokázala v kariéře porazit Američanku Serenu Williamsovou, což se jí povedlo ve španělské Marbelle v roce 2009. "Po celou kariéru jsem chodila na kurt vyhrát. Bylo jedno, kdo stojí na druhé straně, jestli Serena nebo kdokoliv jiný. Prostě jsem věřila ve své schopnosti a dovednosti," uvedla.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..