Rubriky:

Vodní sporty

Veslař Tufte se zřejmě odložených OH nedočká a ukončí kariéru

25. března 2020 13:37 - Oslo

Pro dvojnásobného olympijského vítěze ve veslování Olafa Tufteho zřejmě bude odložení her v Tokiu a příští rok znamenat konec kariéry. Někdejší norský rival Ondřeje Synka to připustil v rozhovoru pro list VG.

 

AXA

"Nemám chuť tuhle kapitolu teď uzavírat. To bych zahodil čtyři roky. Ale kdybych se musel rozhodnout dneska, musel být říct ne. Tak, jak to je, už nemůžu dál pokračovat," řekl Tufte, jenž chtěl v Tokiu startovat v párové čtyřce.

Třiačtyřicetiletý Tufte vybojoval zlato na skifu na olympijských hrách v Aténách v roce 2004 a o čtyři roky později v Pekingu titul před stříbrným Synkem obhájil. Dvojnásobný mistr světa má ve sbírce navíc na dvojskifu stříbro z OH 2000 v Sydney a bronz z Ria de Janeiro před čtyřmi lety.

Podle Bacha se odložené OH v Tokiu nemusejí konat v létě

Odložení olympijských her kvůli kvůli pandemii koronaviru je ale podle něho správné rozhodnutí. "Jako první jsem si pomyslel, že si večer můžu dopřát pivo, aniž bych se musel starat o životosprávu," řekl s tím, že ke konci kariéry ho nutí především ekonomické důvody.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.