Dvě české lodě obsadily v SP ve sjezdu druhé místo

LAUNCESTON

Dvě české posádky obsadily celkové druhé místo v šestidílném Světovém poháru ve sjezdu na divoké vodě, který se letos jel celý v Tasmánii. Tituly těsně unikly singlkanoistovi Lukáši Novosadovi a dvojici Marek Rygel, Lukáš Uncajtík.

Novosad, jenž dva závody SP vyhrál, dojel v dnešním závěrečném sprintu na řece Cataract Gorge druhý 18 setin sekundy za celkovým vítězem Joštem Zakrajšekem ze Slovinska. Uncajtík s Ryglem, kteří triumfovali v předchozích dvou dílech, obsadili třetí místo a celkově zůstali osm bodů za německou dvojicí Schmitz, Knippling. Novosadovi unikla celková výhra o čtyři body.

Kajakářka Kateřina Vacíková byla v konečném hodnocení SP pátá, kajakář Aleš Marek sedmý.

Závěrečný 6. závod SP ve sjezdu na divoké vodě v Launcestonu (Austrálie) - sprint:
Muži:
K1: 1. Schmid (Rak.) 2:08,65, 2. Schofield (Brit.) -0,38, 3. Žnidarčič (Slovin.) -1,42, ...8. Marek (ČR) -5,03.
Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Žnidarčič 395, 2. Overbeck (Něm.) 380, 3. Schofield 364, ...7. Marek 350.
C1: 1. Zakrajšek (Slovin.) 2:30,03, 2. Novosad (ČR) -0,18, 3. Claude Pierre (Fr.) -0,61.
Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Zakrajšek 196, 2. Novosad 192, 3. Claude Pierre 185.
C2: 1. Schmitz, Knippling (Něm.), 2. Wright, Christie (Brit.), 3. Uncajtík, Rygel (ČR).
Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Schmitz, Knippling 200, 2. Uncajtík, Rygel 192, 3. Wright, Christie 178.
Ženy:
K1: 1. Brownová 2:26,07, 2. Oughtonová (obě Brit.) -0,63, 3. Füsserová (Něm.) -4,28, ...10. Vacíková (ČR) -17,37.
Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Oughtonová 200, 2. Füsserová 185, 3. Brownová 182, ...5. Vacíková 163.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.