Rubriky:

Vodní sporty

Čeští rychlostní kanoisté v Račicích mají medaile na 5000 metrů

22. května 2011 18:32 - RAČICE

Čeští reprezentanti v rychlostní kanoistice vyšli medailově naprázdno také v dnešních závodech Světového poháru v Račicích. Nejblíže stupňům vítězů byli deblkanoisté Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem, kteří dnes čtvrté místo v závodu na 500 metrů. Na pódium se nedostal ani kajakář Filip Šváb, kterému na dvoustovce chyběly na pátém místě k bronzu čtyři setiny.

V závěrečných doplňkových a netradičních závodech na 5000 metrů se na stupně vítězů dostal kanoista Lukáš Koranda a kajakářka Anna Adamová, oba projeli cílem na druhém místě a zaznamenali tak svůj nejlepší výsledek v závodu Světového poháru v kariéře.

Adamová přitom málem o medaili přišla, neboť rozhodčí odpískali poslední okruh o kolo dříve a závodnice tím zmátli. Česká kajakářka totiž přestala z druhého místa na chvíli pádlovat a do cíle později přijela jako čtvrtá. Sudí dodatečně nakonec udělili stříbrné medaile dvě. "Uf! Kdyby to tak nedopadlo, byla bych hodně naštvaná," ulevila si Adamová.

Šváb, jeden z velkých českých adeptů na finále na srpnovém mistrovství světa v Szegedu a tím i na postup do Londýna na nové olympijské trati, byl s pátým místem spokojen. Na závod se totiž nijak speciálně nepřipravoval.

Šváb mohl kopnout do lodě dřív 

"Byl to krásný výsledek, byl jsem rád, že jsem vůbec někoho předjel, protože jsem do závodu šel z tréninku," prohlásil Šváb. Kde mohl čtyři setiny ztratit, netušil. "Je to takový fofr, bylo to spíš o štěstí, možná jsem mohl kopnout loď do cíle dřív," uvedl.

Deblkanoisté Radoň s Dvořákem si v Račicích potvrdili, že mají dobrou formu. Už v sobotu byli čtvrtí i na kilometru. "To jsou super výsledky. Vidíme, že jdeme správnou cestou a že se držíme absolutní špičky," glosoval to Radoň, který se k závodění vrátil takřka po dvouleté přestávce zaviněné zdravotními problémy.

Pátá skončila na málo obsazené neolympijské trati kanoistek na 500 metrů Anna Navrátilová. Poslední ve finále dvoustovky byl deblkajak Andrea Doktorová, Michaela Fasnerová, který se mezi nejlepší probojoval překvapivě, neboť neteř reprezentačního kouč Martina Doktora s Fasnerovou spolu trénují pouze dva týdny.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty