Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Plavec Phelps si srandu nedělal. V Londýně chce brát deset zlatých

25. června 2012 09:22 - Omaha

Plavec Michael Phelps to minulý týden, kdy oznámil, že si z olympiády v Londýně chce přivézt 10 zlatých medailí, myslel vážně. Na nedělním startu americké kvalifikace na OH potvrdil účast na 400 metrů polohovky. Fenomenální šampión by tak překonal svůj rekord z Pekingu, kdy získal osm zlatých z deseti.

 

ČTK/AP

Phelps dosud start na této trati zvažoval. Získal na ní sice zlato v roce 2004 v Aténách i o čtyři roky později v Pekingu, ale považuje ji osobně za nejnáročnější. K tomu, aby se do Londýna kvalifikoval, potřebuje být v národní kvalifikaci do druhého místa.

"Vždycky jsem říkal, že se nechci po skončení kariéry ohlížet a říkat, co jsem mohl udělat. Než skončím, tak chci dosáhnout na všechno, co jsem si přál," citovala Phelpse agentura Reuters. V kvalifikaci v Omaze je přihlášen do sedmi závodů a navíc k tomu v Londýně může být součástí tří štafet.

Už teď je nejlepší olympionik v historii

Už v současné době je se 14 zlatými medailemi nejúspěšnějším olympionikem v historii a bohatou kariéru se chystá zakončit už ve 27 letech, které oslaví na konci června. Na olympiádě v Aténách 2004 získal šest zlatých a dva bronzy, o čtyři roky později v Pekingu osm zlatých.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.