Rubriky:

Vodní sporty

Kanoista Fuksa získal na evropském šampionátu do 23 let už druhé zlato

15. července 2012 16:11 - Montemor

Kanoista Martin Fuksa získal na mistrovství Evropy do 23 let druhé zlato. Devatenáctiletý talent po sobotním vítězství na olympijské trati 1000 metrů vyhrál v portugalském Montemoru také na poloviční distanci.Fuksa má šanci získat ještě třetí titul, neboť ho večer čeká finále na 200 m.

 

ČTK/PR

Na pětistovce člen pražské Dukly stejně jako v sobotu předvedl taktický výkon, nechal soupeře ujet, hlídal si tempo a v závěru všechny předjel. "Jsem rád, že jsem to dokázal. Ale jel jsem na krev. Bylo to hodně těžké," přiznal v cíli Fuksa.

Jeho vystoupení ocenil také reprezentační trenér Martin Doktor. "Bylo krásné sledovat Martinův výkon. Skutečně. Bez problémů a bez nervů nechal ujet Ázerbajdžánce Krajtora, ale po sobotní infarktové zkušenosti už jsme se ani nebáli, že by to se zlatem nevyšlo," uvedl bývalý vynikající kanoista.

O třetí medaili bojoval Fuksa ještě v závěru programu šampionátu na dvousetmetrové trati, ale s více než dvousekundovou ztrátou na vítězného Krajtora skončil ve finále šestý.

Historicky první českou medailistkou v kanoistickém závodu žen se stala Jana Ježová, jež obsadila třetí místo na trati 200 m. Jedenadvacetiletá závodnice Dukly Praha přesedla z kajaku do kanoe teprve loni v létě a je největším talentem v nové disciplíně, která se na kontinentálním šampionátu jezdí od roku 2010.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty