Rubriky:

Vodní sporty

Motýlkářka Svěcená si na MS juniorů doplavala pro bronz

29. srpna 2013 16:47 - Dubaj

Česká plavecká reprezentace má z mistrovství světa juniorů v Dubaji už třetí medaili. Postarala se o ni v závodu na 50 metrů motýlek Lucie Svěcená, která byla v dnešním finále třetí v čase 26,97 sekundy. Bronz na 400 metrů kraul a stříbro na dvojnásobné trati vybojoval v předchozích dnech Jan Micka.

Čerstvě šestnáctiletá Svěcená je velkým motýlkářským talentem, což dokázala už na červencovém mistrovství Evropy juniorů v Poznani, odkud si přivezla dvě medaile. V semifinále v Dubaji na padesátce zlepšila vlastní český rekord na 26,77 sekundy. Ani ten by jí ve finále lepší umístění nepřinesl. Vyhrála Ruska Světlana Čimrovová za 26,40, stříbro brala teprve čtrnáctiletá Australanka Stephanie Whanová (26,71).

"Před startem jsem v medaili moc nevěřila a bála jsem se špatného výkonu. Na startu jsem byla hodně nervózní. Ale nervozita ze mě spadla, když jsem skočila do bazénu," uvedla v tiskové zprávě Svěcená. Pak už prý jen čekala, až dohmátne. "Když jsem se podívala na výsledkovou tabuli, byla jsem hrozně šťastná. Z medaile mám obrovskou radost," dodala.

Micka se vůbec prvním českým medailistou z mistrovství světa juniorů stal v pondělí, kdy překonal jedenáct let starý český rekord Květoslava Svobody na čtyřstovce a vybojoval bronz. Na dvojnásobné trati ve středu si vylepšil vlastní maximum a byl ještě o stupínek lepší.

Micka i Svěcená mají ještě další šanci na cenný kov. Osmnáctiletého kraulaře čeká v sobotu 1500 metrů a česká motýlkářka v pátek nastoupí do rozplavby na 100 metrů. Případné finále by plavala v sobotu, kdy šampionát končí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty