Rubriky:

Vodní sporty

Čtyřkajak po hladkém vítězství postoupil na MS rovnou do finále

30. srpna 2013 11:59 - Duisburg

Čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba vyhrál na mistrovství světa v Duisburgu v závodu na 1000 metrů jasně svou rozjížďku a postoupil přímo do nedělního finále. Čeští reprezentanti projeli cílem s náskokem 4,6 sekundy před druhými Španěly.

 

Vít Chalupa, ČTK

"Byla to jízda podle našich představ. Napálili jsme to od startu a budovali si náskok. Před cílem už jsme zvolnili a šetřili jsme síly. I tak mě to překvapilo, o kolik jsme jim ujeli," uvedl v tiskové zprávě Havel, háček posádky, která má za cíl vybojovat v Duisburgu historický kajakářský titul.

"Takové vítězství velmi pomůže, především posílí naše sebevědomí pro finále. To sice samozřejmě bude těžké, ale víme, že můžeme porazit kohokoliv, i olympijské vítěze," řekl Lukáš Trefil. Olympijští šampioni z Londýna Australané skončili v rozjížďce třetí se ztrátou téměř šesti sekund na české kvarteto.

"V Londýně jsme Australany v rozjížďce porazili o pět sekund, ale ve finále nám to vrátili. Tady se pokusíme, aby se to neopakovalo," prohlásil Štěrba. V porovnání s dalšími dvěma rozjížďkami zajeli bronzoví olympijští medailisté z Londýna čtvrtý čas. "Ve finále pojedeme od začátku naplno a věřím, že vydržíme až do finiše," uvedl Dostál.

Další čeští závodníci nastoupí dnes odpoledne k semifinálovým závodům na trati 500 metrů a rozjížďkám na 200 metrů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty