Rubriky:

Vodní sporty

Vraštil s Kopáčem postoupili do finále veslařského MS

28. srpna 2014 15:55 - Amsterodam
(Aktualizováno: 28. srpna 2014 17:51)

Dvojka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč postoupila do finále mistrovství světa ve veslování v Amsterodamu. Další tři české posádky v semifinále neuspěly a budou startovat ve finále B.

 

Vít Šimánek, ČTK

Vítězové letošního Světového poháru obsadili v semifinále poslední postupové třetí místo. Na pozicích zajišťujících postup do finále se ale Vraštil s Kopáčem drželi po celou trať, v polovině dokonce vedli.

V závěru museli veslaři pražské Dukly odrážet útok čínské dvojice Čang Fang-ping, Chou Čen-wej, kterou nakonec porazili o jednu desetinu sekundy.

"Bylo to doslova i fous. Kdo nás letos viděl závodit, si asi všimnul, že ten 'perfektní' závod jsme ještě nepředvedli. Nicméně jsme ve finále a tam necháme nohy, plíce a celé srdce, abychom tu medaili vylovili," uvedl Vraštil na svém profilu na sociální síti.

Kopáč přiznal, že si po projetí cílem nebyl jistý, že postoupili do finále. "Převládal špatný pocit a spíš jsme si říkali, že tam asi nejsme. Z letošního mistrovství Evropy víme, že nám to tam takhle uteklo. A mně se hned promítnul ten finiš, kde nám to těsně uniklo," řekl Kopáč pro Český rozhlas a poukázal na semifinálovou jízdu na květnovém ME, ve které česká dvojice dojela těsně čtvrtá.

Dvojskify lehkých vah Ondřej Vetešník, Jan Vetešník a Daniela Nacházelová, Ricky Nencini, stejně jako dvojka bez kormidelnice Kateřina Kopecká, Martina Stillerová, semifinále nezvládly. Všechny tři posádky obsadily shodně šesté místo a čeká je start ve finále B.

Ve hře o finále jsou ještě dvě největší postavy českého veslování, skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková. Oba čeká semifinále v pátek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty