Myškové utekl v Montrealu postup o 19 setin

MONTREAL

Janě Myškové unikl ve čtvrtek na mistrovství světa v plavání v Montrealu o pouhých 19 setin sekundy postup z rozplaveb závodu na 100 metrů volný způsob. Myšková se dvacátou pozicí postarala o dosud nejlepší český individuální výsledek v bazénu, hned za ní skončila v čase o jednu setinu horším Petra Klosová.

Z prvního místa v rozplavbách se do semifinále probojovala Američanka Amanda Weirová, která dosáhla výkonu 54,49 sekundy. Myšková zaplavala čas 56,41, její český rekord z loňského roku je o sedm desetin lepší.

O postup do semifinále marně usilovali i další čeští reprezentanti. Jiří Jedlička obsadil na trati 200 metrů prsa 24. místo, Petra Chocová byla ve stejné disciplíně devětadvacátá.