Rubriky:

Vodní sporty

ME ve vodním slalomu bude v roce 2018 v Praze

6. listopadu 2015 14:13 - Praha

Česká republika v roce 2018 podruhé v historii uspořádá mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Kontinentální šampionát se bude konat na kanálu v Troji v termínu od 21. do 24. června. Rozhodla o tom na svém zasedání Evropská kanoistická federace, jejímž místopředsedou je od letošního roku český zástupce Jaroslav Pollert.

 

Jan Handrejch, Právo

"Dlouho jsme kandidaturu zvažovali s ohledem na náročnost organizace tak velké akce," uvedl v tiskové zprávě svazu ředitel organizačního výboru Jiří Rohan. "Již začalo být takřka tradicí, že v Troji každým rokem hostíme Světový pohár, i když je konkurence mezi zájemci o organizování velká. Proto jsme chtěli do Prahy přinést opět zajímavou akci, kde se i naši závodníci poperou o medaile," uvedl.

Premiérový šampionát hostila v roce 1998 Roudnice a Česká republika se tam se třemi zlatými, třemi stříbrnými a bronzem z individuálních i týmových závodů stala nejúspěšnější zemí. Mistrem Evropy se tehdy stal kanoista David Jančar, druzí skončili deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem a kajakářka Štěpánka Hilgertová a bronz náležel kanoistovi Jaroslavu Pollertovi mladšímu.

V příštím, olympijském roce bude ME hostit Liptovský Mikuláš, v sezóně 2017 bude kontinentální šampionát ve slovinském Tacenu. Praha rovněž hostila už dva světové šampionáty v letech 2006 a 2013.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty