Slalomář Rocca po zranění končí kariéru bez olympijské medaile

MILÁN

Italský slalomář Giorgio Rocca ukončil měsíc před olympijskými hrami svou kariéru. Čtyřiatřicetiletý lyžař si v tréninku poranil třísla a do závodu ve Vancouveru by se nestihl zotavit. Trojnásobnému bronzovému medailistovi z mistrovství světa se tak nesplní přání získat v poslední sezóně olympijskou medailí.

Italský slalomář Giorgio Rocca

"Chtěl jsem kariéru zakončit jinak. Věřil jsem, že bych si na olympiádě mohl pro tu medaili dojet," uvedl pro list Gazzetta dello Sport Rocca, jenž si předem naplánoval, že tato sezóna bude jeho poslední.

Během kariéry vyhrál jedenáct závodů Světového poháru a v roce 2006 získal i malý Křišťálový globus. V tomto ročníku triumfoval v pěti slalomech za sebou, což se před ním povedlo jen legendám Marku Girardellimu, Ingemaru Stenmarkovi a Albertu Tombovi, jehož vítězná série čítala dokonce sedm slalomů.

Na olympijských hrách Rocca na stupně vítězů nedosáhl. V roce 2006 na domácí půdě v Sestriere jako velký favorit nedokončil první kolo slalomu a v kombinaci byl pátý.