Rubriky:

Sázení

Najde Ljubičič recept na Federera?

16. listopadu 2006 08:48

Švýcarský tenisový fenomén prochází Turnajem mistrů bez ztráty kytičky, ale postup z červené skupiny nemá stále na 100% zajištěn. Potvrdit ho dnes musí proti Chorvatovi Ljubičičovi, který si v minulém zápase vyšlápl na Nalbandiana.

Roger Federer v letošní sezoně opět dokazuje svou jedinečnost - bilance 89 vítězství a pouhých 5 porážek mluví sama za sebe. Čtyři z těchto pěti utkání prohrál s Nadalem a to poslední v létě v Cincinnati s Andy Murrayem. Z Grandslamů v aktuální sezoně vyhrál Australian Open, Wimbledon i US Open, ve finále Roland Garros nestačil na už zmiňovaného Nadala. Čtyřikrát triumfoval na podnicích ATP Masters Serie konkrétně v Kanadě, Indian Wells, Madridu a Miami. Ve finále neuspěl na antuce v Monte Carlu ani Římě. Svou kvalitu prokazuje i v Šanghaji, kde si nejdříve poradil s Nalbandianem a poté i Roddickem. S Američanem neměl ale vůbec lehkou práci, jelikož musel odvrátit celkem tři jeho matchbally.

Jeho dnešní soupeř Ivan Ljubičič prohrál ve svém úvodním vystoupení červené skupiny. Nad jeho síly byl výše zmiňovaný Američan Andy Roddick, i když se Chorvat pral velice odvážně a v některých fázích zápasů byl Roddickovi rovnocenným soupeřem. Momentálně pátý hráč žebříčku ATP v tomto roce zvítězil v 61 zápasech a z 19 odešel jako poražený. Poslední vítězství si připsal předevčírem s Nalbandianem, když dokázal otočit nepříjemně se vyvíjející zápas a udržel si tak šanci na postup do další fáze tohoto prestižního turnaje na konci sezony. Turnajovou trofej letos dokázal nad hlavu zvednout celkem třikrát - v Chennai, Vídni a Záhřebu. Zmínit ještě určitě musím finálové účasti na turnaji Masters Series v Miami a Bangkoku. Semifinále byla jeho konečnou na Rolland Garros. Sedmadvacetiletý chorvatský "bombarďák" nasázel ve dvou zápasech na tomto turnaji už neuvěřitelných 49 es a na tuto jeho silnou zbraň se jistě můžeme těšit i dnes.

Podle bookmakerů společnosti bwin je Federer jasným favoritem zápasu s kursem 1.10 na jeho vítězství. Jestliže věříte v jeho klopýtnutí a tím pádem vítězství Ljubičiče, tak využijte kursu 4.95.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení