Bonk rozhodl o porážce Bostonu

NEW YORK

Pouhých 28 vteřin ukrojila časomíra z prodloužení v utkání Ottawy s Bostonem, když český útočník Radek Bonk rozhodl o výsledku utkání. Dva body za vítězství 4:3 udržely Senátory na čele boje o Prezidentskou trofej pro nejlepší tým základní části NHL, druhý Dallas ztrácí jediný bod.

Radek Bonk v dresu Ottawy (vlevo) oslavuje gól Zdena Cháry v síti Bostonu.

Ottawa, která nedovolila Bostonu zvítězit na svém ledě v osmi utkáních za sebou, začala dobře také v úterním zápasu: díky Rachůnkově brance a Havlátově asistenci na Leschyshynův gól vedla po první třetině 2:0. Rachůnek se vrátil na led po vyléčení pochroumaného kolena a navázal na dva góly ve dvou zápasech před zraněním, když dostal křížný pas od Magnuse Arvedsona a střelou na lapačku zavěsil.

Bruins však převzali inciativu a otočili skóre. Slovák Zdeno Chára po Bonkově asistenci ovšem v poslední části vyrovnal a vynutil pro domácí prodloužení.

Po 28 sekundách nastaveného času se dostal Bonk po přihrávce dalšího slovenského hráče Mariána Hossy do sólového nájezdu a rychlý blafák do bekhendu zakončil zasunutím kotouče mezi betony gólmana Jeffa Hacketta. Byl to už 21. Bonkův gól v sezoně a znamenal čtvrtou výhru Ottawy za sebou.

"Puk byl při té přihrávce od Hossy tečován, ale naštěstí tím správným směrem," řekl Bonk. "Nejdřív jsem si myslel, že gólman vyjede, ale on zůstal v brance a mně se podařilo mu bekhendem propasírovat puk mezi betony. Bylo velmi příjemné dát vítězný gól v prodloužení. Je to jeden z nejlepších pocitů vůbec," dodal český útočník.

Autor dvou gólů Bostonu Thornton byl spokojen i s bodem, který si Boston odvezl za prohru v prodloužení. "Snažíme se hlavně dostat do play off a bod z Ottawy nám dodal sebevědomí, takže jsme všichni nažhavení na čtvrteční domácí utkání s New Jersey. Jedeme odsud se vztyčenými hlavami," pravil.

Tugnutt vychytal své bývalé spoluhráče

Gólman Dallasu Ron Tugnutt vychytal svůj bývalý tým, Columbus, na jeho ledě a výrazně tak přispěl k výhře svého nynějšího mužstva 2:0. Tugnutt zlikvidoval 25 střel Blue Jackets a zaznamenal tak 25. nulu v kariéře a čtvrtou v této sezoně. Dallas zůstává v čele Západní konference, v rámci celé ligy ztrácí na vedoucí Ottawu jeden bod.

"Ron má teď fazonku. Chytá všechno, co by měl, a ještě něco navíc," pochválil svého brankáře dallaský trenér Dave Tippett. Tugnutt vychytal nulu také v nedělním utkání proti San Jose; přesto je jeho pozice jedničky ohrožena, protože další brankář Dallasu Marty Turco se uzdravuje ze zranění kotníku.

Turek nestačil, Hemský asistoval

V souboji dvou rivalů z kanadské provincie Alberta byl úspěšnější Edmonton, který porazil Calgary na jeho ledě 5:2. Roman Turek v brance Flames si připsal 25 zákroků a edmontonský útočník Aleš Hemský se dvěma asistencemi odvděčil trenérovi za důvěru, kterou mu kouč projevil zařazením do první řady Oilers na místo Ansona Cartera, vyměněného do New Yorku Rangers.

"Je to skvělý pocit," řekl Hemský. "Todd (Marchant) a Smytty (Ryan Smyth) jsou oba skvělí hráči. Hra s nimi mě velmi bavila, víc jsem si věřil, dostal jsem i víc času na ledě. Cítil jsem se skvěle," liboval si.

5. St. Louis69368619218:18086
6. Minnesota68349124166:14878