Rubriky:

Sázení

Favoritem je pro mě pořád Sparta

29. července 2006 10:00

Žádné větší překvapení na ligovém obzoru nevidí trenér Plzně Michal Bílek. Loňská senzace z Mladé Boleslavi si podle něj letos povede znovu dobře, stejně jako Liberec a Slavia. Největším favoritem je ale podle něj Sparta, která by měla znovu dosednout na ligový trůn.

 

PRÁVO

Před nadcházející sezonou to na přestupovém trhu žilo. Který z prvoligových týmů se podle vás posilnil nejvíc?
Nejvíc asi Mladá Boleslav. Mají šanci dostat se do Ligy mistrů a vidina těch financí je donutila k tomu, že velmi posílili. Poláček, Abrahám, Riegel, to jsou všechno hráči, kteří jim hodně pomůžou. V tomhle byla Boleslav nejaktivnější.

Loni skončila Mladá Boleslav druhá a s posilami asi nemůže mít menší cíl, než titul. Je tedy letošním favoritem?
Já si myslím, že největším favoritem je pořád Sparta. Tam taky došlo k pár změnám, nejvíc se mluvilo o Sylvestrem z Barcelony, ale hlavně jsou už delší dobu pohromadě. A nemůžou mít jinej cíl než titul, vzhledem k tomu, že ta jejich poslední sezona nebyla ideální. Myslím, že teď jsou největším favoritem.

Přesto, že přišli o psychologickou výhodu, kterou mívají dominantní týmy, s nimiž slabší soupeři prohrávají už v kabině?
Přesně tak, tu psychologickou výhodu dřív měli, poslední dva roky Sparta ustoupila ze svojí pozice a teď je na ní, jak s tou situací naloží. Bude to podstatně těžší, ale stejně si myslím, že to zvládnou. Byť jí Mladá Boleslav a Liberec budou hodně šlapat na paty.

Z Mladé Boleslavi se loni stal černý kůň ligy, který asi hodně lidí překvapil. Který tým by to mohl být letos?
Já si myslím, že teď žádný velký překvapení nebude. Že ten útok, kterej Mladá Boleslav udělala v minulý sezoně, bude pokračovat. Svoji sílu ukázali už teď proti Oslu, v první půli hráli naprosto výjimečně. Takže si nemyslím, že by letos někdo překvapil, mělo by se rozhodnout mezi Spartou, Mladou Boleslaví, Libercem a Slavií.

Jak si podle vás povedou nováčci, České Budějovice a Kladno?
V Budějovicích zůstal Karel Poborský, obrovská osobnost, a to jeho působení bude mít na ostatní hráče blahodárnej vliv. Nemyslím si proto, že by Budějovice měly hrát o udržení. Mají dobrý mužstvo, který posílili, takže je nepasuju na kandidáta na sestup. S Kladnem to bude složitější, protože se mu rozpadl střed obrany, kde hráli Marek s Neuwirthem... Řekl bych, že jinej cíl, než záchranu v lize si dávat nemůžou. Nechci je podceňovat, ale po dlouhý době hrajou v první lize a logicky ten základní cíl asi bude záchrana.

Které týmy jsou tedy největšími kandidáty na sestup?
Těžko říct. Myslím, že liga bude vyrovnaná jak směrem nahoru, to znamená o titul, tak směrem dolů, jako to bylo v minulým ročníku. O titul by měly hrát týmy, který jsem jmenoval, na spodku tabulky se může bít třeba i osm mužstev. Takže znovu očekávám, že se bude hrát až do posledního kola.

Ovlivní letošní sezonu události v té minulé, konkrétně loňské poslední kolo?
Kvůli tomu poslednímu kolu fotbal, místo aby se na veřejnosti očišťoval, šel znovu trošku dolů. Ale věřím tomu, že liga už musí být čistší. Zájem lidí, kteří uviděj, že se rozhoduje jen na hřišti, bude větší a cílem všech lidí kolem fotbalu je, aby se fanoušek vrátil.

Takže kdybyste sázel na naši ligu, věřil byste tomu, že na ni můžete sázet, aniž byste znal zákulisní čachry?
Chci věřit tomu, že ano. Já totiž vůbec nepřemejšlím tak, že by se to mělo odehrávat jinde než na trávníku. Myslím, že už jsme si těch skandálů užili ažaž.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení