Štěpánka ve Vídni čeká Polák Kubot

Duelem proti Polákovi Lukaszi Kubotovi odstartuje pro třicetiletého Radka Štěpánka podnik ve Vídni. V Rakousku český daviscupový reprezentant plní roli nasazené dvojky, celkový vítěz si vedle 250 bodů do žebříčku odveze i finanční prémii 86 500 eur.

Tenista Radek Štěpánek

Karvinský rodák Štěpánek letos vyhrál turnaje v Brisbane a San Jose, až ve finále podlehl Roddickovi v Memphisu. Ve Wimbledonu postoupil do čtvrtého kola, na US Open skončil ve čtvrtém kole. Naposledy jej v Šanghaji vyřadil ve čtvrtfinále Rus Davyděnko.

Sedmadvacetiletý Kubot je v žebříčku ATP na 1122. příčce, letos rodák z Boleslawiece nejdále došel v Bělehradě. Tam jej až ve finále porazil domácí Djokovič. Ve čtvrtfinále skončil ve Stuttgartu.

Oba tenisté se ještě v kariéře neutkali. Vítěz námi vybraného zápasu se v dalším kole utká s lepším z dvojice Koubek (Rakousko) – Gil (Portugalsko).

Na vítězství Štěpánka si můžete vsadit v kursu 1,23, na výhru Kubota vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,35.