Potvrdí Djokovič v Madridu roli favorita?

Jasným favoritem středečního utkání 2. kola turnaje série Masters v Madridu je Novak Djokovič. Srbský tenista se utká s domácím Oscarem Hernandezem. Španěl, startující na divokou kartu, v prvním kole porazil Argentince Vassala. Turnajová trojka Djokovič měla v prvním kole volný los. Titul obhajuje Brit Andy Murray.

Jednadvacetiletý Djokovič je v žebříčku ATP na čtvrtém místě a letos vyhrál turnaje v Dubaji a domácím Bělehradu. Až ve finále vypadl v Miami, Monte Carlu a Římě.

V neděli jednatřicetiletý Hernandez je v žebříčku na 65. místě, letos se nejdále probojoval na turnajích v Buenos Aires a Estorilu. Ve čtvrtfinále jej vyřadili Argentinec Acasuso resp. Chilan Capdeville.

Oba tenisté se utkali v kariéře jedinkrát, letos v Monte Carlu hlade zvítězil Djokovič. Španěla smetl 6:1 a 6:2.

Vítěz se ve třetím kole může utkat s přemožitelem Radka Štěpánka Querreym, který ale na svého soupeře ve druhém kole stále čeká.

Na vítězství Djokoviče si můžete vsadit v kursu 1,07, na výhru Hernandeze vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 6.