Rubriky:

Tenis

Živě

Ani sedmá krajanka na ni nevyzrála. Prostě ty Češky nějak přitahuju, smála se po postupu Plíšková

15. ledna 2019 15:01 - Melbourne/Praha

Češky by si za soupeřky nevybrala, avšak los je Karolíně Plíškové v poslední době čím dál tím častěji přisuzuje. A tak se i nyní na Australian Open střetla bývalá světová jednička s krajankou. Tentokrát z kurtu vyprovodila v prvním kole talentovanou Karolínu Muchovou poměrem 6:3, 6:2. „Nevím, prostě ty Češky nějak přitahuju,“ vyprávěla Plíšková s úsměvem pro web Tenisový svět.

Video již není dostupné

sntv

Od loňského French Open dokázala Karolína Plíšková porazit na turnajích Barboru Krejčíkovou, Lucii Šafářovou, Barboru Strýcovou, Kateřinu Siniakovou, Petru Kvitovou, Marii Bouzkovou a teď si v prvním kole Australian Open poradila i s Karolínou Muchovou. „Na české holky mám v poslední době štěstí na každém turnaji,“ smála se Plíšková při pozápasovém rozhovoru na kurtu.

„Nevím, prostě ty Češky nějak přitahuju. Kdybych měla možnost, určitě si českou soupeřku nevyberu, ale zase na druhou stranu jsem více motivovaná a nechci s krajankou rozhodně prohrát. I proto, že doma zápas sleduje víc lidí, je to prestižnější,“ vyprávěla dál Plíšková už v zákulisí pro web Tenisový svět.

S talentovanou Karolínou Muchovou si šestadvacetiletá Plíšková poradila poměrně snadno a po setech 6:3, 6:2 se mohla radovat z postupu do druhého kola. „První kola jsou vždy ošidná, někteří outsideři dokážou zahrát super zápasy. Byla jsem proto hodně ostražitá, aby mi to neproklouzlo,“ vysvětlovala bývalá světová jednička svou soustředěnost.

Od počátku se prý cítila dobře a byla ráda, že se na kurtu dlouho nezdržela. „Cítila jsem se skvěle dokonce už při rozehrávce. Myslím, že to byl dobrý začátek. Jsem ráda, že jsem pošetřila nějaké síly a na kurtu nestrávila mnoho času,“ pochvalovala si Plíšková, která před necelými dvěma týdny ovládla turnaj v Brisbane. „Po pauze se vždy těším do Austrálie. Atmosféra je tady úžasná. Nevím jak to, ale daří se mi tady. Ráda se sem vracím,“ uzavřela tenistka, kterou ve čtvrtek čeká Američanka Madison Brengleová. Doposud se spolu střetly dvakrát a v obou utkáních se z postupu do dalšího kola radovala česká hráčka.

vk, Sport.cz, Právo

Eurosport 6:2, 6:3 Sie, Strýcová - Krejčíková, Siniaková 6:2, 6:3   konec
20200129T04:00:00+0100
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová
Krejčíková, Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.