Nad startem Zvonarevové ve finále Fed Cupu stále visí otazník

2. listopadu 2011 12:12 - MOSKVA

Nad účastí ruské tenistky Věry Zvonarevové ve víkendovém finále Fed Cupu v Moskvě proti českým reprezentantkám stále visí otazník. Sedmou hráčku světového žebříčku bolí rameno, které jí dělá problémy hlavně při podání.

 

Fadi Al-Assaad, Reuters

"Rameno mě stále bolí, ale nebudu předbíhat. Na rehabilitaci zbývá ještě pár dní. Uvidíme, než začnou zápasy," prohlásila ve středu v Moskvě Zvonarevová.

"Ruský kádr je tak široký, že i kdyby (Zvonarevová) nehrála, tak bude hrát jiná hráčka světové třídy," řekl kapitán českého týmu Petr Pála. Za hlavní pokládá co nejlépe připravit na víkendové zápasy své svěřenkyně. "Máme starosti sami se sebou. Hlavně aby Petra (Kvitová), jejíž program byl hodně náročný, byla fit. To je pro nás priorita," dodal Pála.

Kapitán domácího týmu Šamil Tarpiščev má čas až do pátečního losování, kdy bude muset definitivně ohlásit, které hráčky se střetnou s Petrou Kvitovou, Lucií Šafářovou a dvojicí Květa Peschkeová, Lucie Hradecká.

Vedle světové sedmičky Zvonarevové má ruský tým k dispozici Světlanu Kuzněcovovou, Marii Kirilenkovou, Anastasii Pavljučenkovovou a náhradnice Jelenu Vesninovou a Jekatěrinu Makarovovou.

Tarpiščev připustil, že ještě počátkem léta byly Rusky pokládány za favoritky, ale po úspěších českých tenistek v závěru sezóny označil šance za vyrovnané. "Oba týmy mají na to, aby zvítězily," řekl.

Kvitová udělala dojem

Na ruské komentátory udělalo dojem zejména vítězství Kvitové na Turnaji mistryň v Istanbulu. Podle Pály se ale zápasy v Istanbulu a v Moskvě nedají srovnávat a Rusky lze v domácím prostředí stále považovat za favoritky.

"Nepřijeli jsme sem prohrát, ale vyhrát," řekl nicméně Pála novinářům. "Máme skvělý tým a věřím, že jsme s to tři potřebné body uhrát," dodala Kvitová.

"Umíme hrát na všem"

Výhodu na straně domácího týmu Pála vidí ve velké porci zkušeností ruských hráček, které v posledních sedmi letech hrály o pohár pětkrát a lehce jim může pomoci i výběr místa, povrchu a míčů. Češky ale podle svého kapitána "umějí hrát na všem" a jsou schopné zvládnout i nadcházející finále. Na fedcupový triumf čekají už od roku 1988, kdy naposledy zvítězilo ještě tehdejší Československo.

"Věřím, že se s tím dokážeme poprat, protože holky už vyhrály velké zápasy. Petra vyhrála Wimbledon a Masters, Květa také Wimbledon, Lucka Hradecká loni vyhrála Roland Garros, takže velké zápasy uměly zvládnout a věřím, že je zvládnou i teď. Lucka Šafářová vždy umí předvést ve Fed Cupu velice dobrý výkon a je strašně nebezpečná pro soupeřky jakýchkoliv kvalit," prohlásil Pála.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.