Rubriky:

Tenis

Němky jsou po úspěchu neskutečně hladové, varuje před finále Fed Cupu Pála

29. října 2014 15:54 - Prostějov

České tenistky jsou velmi blízko k tomu, aby po roční pauze znovu zvedly nad hlavu pohár pro vítězky Fed Cupu. Posledním týmem, který je může o trofej připravit, je silné Německo. Nehrající kapitán Petr Pála přesto věří, že v pražské O2 areně budou příští víkend slavit domácí hráčky.

 

Vladislav Galgonek, ČTK

Jak byste charakterizoval čtveřici hráček, které pro finále Fed Cupu nominoval váš německý protějšek?

Nemá cenu hovořit konkrétně o každé zvlášť. Tým je ale hodně silný. Myslím, že patří mezi dva nejtěžší, na které jsme mohli doma narazit. Tím druhým myslím Ameriku v nejsilnější sestavě. Jsme sice mírnými favority, ale stejně jako my mají jednu holku ve světové desítce Kerberovou a jednu, která už hrála finále grandslamu, tedy Lisickou. A co je nejdůležitější, o úspěch v této soutěži se snaží již pár let a vždycky jim to někdo překazil, jako třeba my ve Stuttgartu. Snaží se pro to dělat maximum, pokaždé hrají v nejsilnější sestavě, jsou neskutečně hladové Fed Cup vyhrát.

My ale zase známe, jak chutná vítězství...

Ano. To je naše velká devíza. Může to být i výhodou.

Kdo podle vás nastoupí v singlech?

Nevím. Nedokážu na to odpovědět. Kádr mají široký a do dvouher hodně možností. Záležet určitě bude na zdravotním stavu, na aktuální formě.

Tak alespoň prozraďte vaše přání?

Nechci říkat, s kým bych chtěl, aby naše holky hrály. Ani to, koho si nepřejeme. Toho se z taktických důvodů zdržím.

Vy to asi budete mít jednodušší?

V našem případě platí to samé. Rozhodovat se budu mimo jiné i podle toho, co vyčtu z tréninků. Určitě se podívám, jak Němky hrají, na koho se připravují, zda vůbec budou trénovat s někým, kdo hraje levou rukou. Zkrátka uvidím, s čím přijedou.

Jak už jste říkal, stát proti vám budou hráčky nesmírně kvalitní. Jak jsou ale odolné? Troufnete si odhadnout, jak zareagují v kotli, který je čeká?

Neumím to odhadnout. Jde o individuální záležitost. Někoho to může vynést, jiného strašně svázat. Určitě to ale bude jiné než první, či druhé kolo.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Který tým vyhraje letos finále Fed Cupu?


  Kvitová - Hercogová dnes 13:00
20190923T13:00:00+0200
Kvitová vs. Hercogová
Kvitová vs. Hercogová
Kvitová
Hercogová

Časová osa: Tenis