Rubriky:

Tenis

Živě

Rozladěný Kotyza si na tréninku Kvitové vzal na dlouho slovo

27. října 2015 09:57 - Singapur

Neobvyklý trénink absolvovala tenistka Petra Kvitová den po prohře v prvním utkání na Turnaji mistryň. Polední seance v Singapuru začala půlhodinovým proslovem trenéra Davida Kotyzy.

 

Petr Horník, Právo

Kvitová v pondělí podlehla v úvodním utkání Bílé skupiny Němce Angelique Kerberové 2:6, 6:7 a především v prvním setu působila odevzdaně. Sama po utkání uvedla, že se od začátku cítila "divně" a nedokázala si vysvětlit proč.

"Dlouhodobě Petra není typ, na který se má tlačit a mluvit negativně. Ale někdy není zbytí," řekl Kotyza českým novinářům a dodal, že příliš často podobný proslov ke Kvitové nemívá, ale prý měl i hlasitější. "Šlo o konflikt toho, co je vidět navenek, a toho, co Peťa cítí uvnitř. Snažili jsme se s Davidem (kondičním trenérem Vydrou) pochopit, kde byl problém. Abychom věděli, co případně můžeme změnit," uvedl.

Gestikuloval, vypadal rozčileně

Po zápase absolvovala světová pětka fyzioterapii, musela na dopingovou zkoušku a kouč Kotyza ani nechtěl prohru rozebírat v noci. "Nemělo cenu se o tom bavit v jednu ráno," prohlásil trenér. Proto měl ke své svěřenkyni řeč až na kurtu na začátku tréninku.

Hodně při tom gestikuloval, chvilku seděl, chvilku stál a vypadal rozčileně. "Spíš jsem si připravoval obsah sdělení. Emoční náboj leckdy neovlivníte," řekl Kotyza, který trénuje Kvitovou sedm let. Pod jeho vedením vyhrála dvakrát Wimbledon, jednou Turnaj mistryň a na začátku roku 2012 útočila na post světové jedničky.

Zápas a především projev Kvitové trenéra rozladil, jelikož předtím měl dojem, že je jeho svěřenkyně na tom dobře. "Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měla cítit nepohodlně. Signály byly slibné. Vydržela týdenní kvalitní přípravu v Prostějově, i tady měly tréninky stoupající tendenci. Proto jsem byl překvapený, že to vypadalo jinak," řekl.

Na tréninku působila Kvitová prázdně. Na kurtu odehrála asi čtyřicet minut. Měla zarudlé oči, Kotyza mluvil častěji než jindy a ukazoval co a jak hrát.

A teď na Šafářovou

Masters v Singapuru není pro Kvitovou zatím ideálním místem. Loni zde mezi zápasy netrénovala vůbec. "Viděl jsem, že se potýká s vyprázdněností, to byla nouzová varianta," vzpomínal Kotyza. Tentokrát je situace jiná, proto se rozhodl pro důrazný proslov. "Teď jsem tápal. Nevěděl jsem, jestli jí něco nebylo," uvedl.

Konkrétně Kotyza problém rozebírat nechtěl. "Na hodnocení je ještě brzo," řekl. Potřebuje hráčku především nabudit. "Má ještě dva zápasy na to, aby ze sebe vydolovala lepší pocity a aby to otočila. Myslím si, že herně je připravená dobře," věřil Kotyza a doufal v lepší představení ve středu proti Lucii Šafářové.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.