Rubriky:

Biatlon

Vytrvalostní závod se biatlonistům nepovedl, skončili ve druhé desítce

13. února 2014 14:53 - Praha/Soči
(Aktualizováno: 13. února 2014 15:23)

Až ve třetím závodě na olympijských hrách v Soči vyšla mužská část biatlonové výpravy medailově naprázdno. Jaroslav Soukup ve čtvrtečním vytrvalostním závodu na 20 km obsadil po jedné chybě na střelnici sedmnácté místo, Ondřej Moravec byl díky rychlejšímu běhu se dvěma trestnými minutami osmnáctý. Pro druhé zlato si přes jednu ránu mimo dojel Francouz Martin Fourcade.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Stříbrnou medaili vybojoval německý biatlonista Erik Lesser, který dokázal všechny položky zastřílet čistě, souboj na dálku s Fourcadem ale prohrál na závěrečném běžeckém úseku. Bronz vybojoval Rus Jevgenij Garaničev, který podobně jako francouzský vítěz chyboval jednou.

Šance Soukupa s Moravcem ve čtvrtečním nejdelším závodu se začaly bortit hned na první střelecké položce, kde oba čeští reprezentanti jednou minuli a minutová penalizace je prakticky vyřadila ze hry o medaile. Zvlášť hořkou příchuť měla první ležka pro Moravce, který v předešlých závodech z třiceti ran neminul ani jednou, ve čtvrtek ale poslal vedle hned první ránu.

Obě hlavní české medailové naděje pak zvládly další dvě položky čistě a posouvaly se pořadím. Moravec dokonce před závěrečném střelbou vestoje atakoval první desítku, jenže třetí ranou minul terč, navíc se mu zasekl náboj. Soukup sice zvládl čtvrtou položku čistě, běžel ale pomaleji než Moravec a v cíli byl rychlejší jen o necelou sekundu než jeho reprezentační kolega.

Hluboko v poli poražených skončili další dva z českého kvarteta: Michal Šlesingr byl klasifikován na 57. místě, Michal Krčmář při své olympijské premiéře dojel na 61. příčce.

Fourcade si pro zlato dolétl

Vítěz pondělního stíhacího závoduFourcade o svém druhém triumfu v Soči rozhodl až v závěrečném úseku po poslední střelbě. Ze stadiónu sice vybíhal jako nejrychlejší Lesser, ale na závěrečných čtyřech kilometrech nestačil Fourcadově tempu a do cíle dojel s dvanáctisekundovou ztrátou.

I tak je stříbro pro pětadvacetiletého Lessera životním úspěchem, stejně jako bronzový Garaničev získal první olympijskou medaili.

Biatlon, muži - vytrvalostní závod (20 km)
1. M. Fourcade (Fr.) 49:31,7 (1 tr. minuta)
2. Lesser (Něm.) -12,2 (0)
3. Garaničev (Rus.) -34,5 (1)
4. Eder (Rak.) -37,8 (1)
5. Landertinger (Rak.) -42,5 (0)
6. Beatrix (Fr.) -43,8 (1)
7. Svendsen (Nor.) -58,6 (1)
8. Bailey (USA) -1:25,7 (1)
9. Semjonov (Ukr.) -1:36,2 (1)
10. Böhm (Něm.) -1:37,7 (1)
...
17. Soukup (ČR) -2:23,4 (1)
18. Moravec (ČR) -2:24,1 (2)
57. Šlesingr (ČR) -6:26,2 (2)
61. Krčmář (ČR) -6:42,4 (3)Obě hlavní české medailové naděje pak zvládly další dvě položky čistě a posouvaly se pořadím. Moravec dokonce před závěrečném střelbou vestoje atakoval první desítku, jenže třetí ranou minul terč, navíc se mu zasekl náboj. Soukup sice zvládl čtvrtou položku čistě, běžel ale pomaleji než Moravec a v cíli byl rychlejší jen o necelou sekundu než jeho reprezentační kolega.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..