Rubriky:

Lyže a snowboard

Hvězdný snowboardista White se odhlásil ze slopestylu

5. února 2014 14:49 - Krasnaja Poljana

Hvězdný americký snowboardista Shaun White se kvůli riziku zranění odhlásil na olympijských hrách v Soči ze startu v disciplíně slopestyle. Sedmadvacetiletý favorit tak bude startovat jen v U-rampě, kde bude obhajovat zlato z předchozích dvou olympijských her.

 

Mike Blake, Reuters

Slopestyle, tedy disciplína se skoky a triky na umělých překážkách, bude mít v Soči svou premiéru pod pěti kruhy. Mezi favoritky patří mezi ženami i Češka Šárka Pančochová, mezi muži měl pomýšlet hodně vysoko právě White, jenž ve slopestylu triumfoval pětkrát na prestižních X-Games v Aspenu.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

Organizátoři však olympijskou trať v Krasné Poljaně postavili hodně náročnou, takže dělala problémy i zkušeným závodníkům a vedla ke zraněním. Pádu se v tréninku nevyhnul ani White a uhodil se do levého zápěstí. Dopadl nicméně lépe než například norský spolufavorit Torstein Horgmo, jenž si v pondělí zlomil klíční kost.

"Po absolvovaných tréninkových jízdách, i po úpravě trati, a potom, co jsem viděl, jak se jiní závodníci zranili, jsem usoudil, že riziko zranění je příliš velké. Nechci ohrozit své další olympijské cíle," uvedl v prohlášení White, jenž se stále může stát prvním americkým mužem, jenž získá zlato na třech ZOH za sebou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..