Mohuč - Hoffenheim 4:1Kadeřábkův gól nezabránil debaklu Hoffenheimu v Mohuči

Obránce Pavel Kadeřábek se v německé fotbalové lize podruhé v sezoně gólově prosadil, ale na body to Hoffenheimu nestačilo. Jeho tým na hřišti sestupem ohrožené Mohuče sice po poločase vedl, ale domácím se povedl obrat a zvítězili vysoko 4:1. Bayern Mnichov porazil 2:0 Kolín nad Rýnem a odložil minimálně do neděle korunovaci Leverkusenu bundesligovým mistrem.

Obránce Hoffenheimu Pavel Kadeřábek slaví branku v duelu s Mohučí

Bývalý reprezentant Kadeřábek si v 19. minutě ve vápně naběhl na centr Kramariče, hlavou překonal brankáře Zentnera a dal jedenáctý gól v bundeslize. Domácím se těsně po přestávce povedl bleskový obrat, o který se v rozmezí čtyř minut postarali Burkardt a Mwene. Pojistky přidali Gruda a střídající Onisiwo. David Jurásek nastoupil v základní sestavě hostů a vystřídal o poločasové přestávce. Mohuč z posledních čtyř kol ztratila body jen při bezbrankové remíze v Lipsku a na barážové příčce se přiblížila na bod k Bochumi, která v poslední minutě domácího duelu s Heidenheimem zachránila remízu 1:1.

Bayern zvítězil brankami Guerreira a Müllera ve druhém poločase a uspěl po dvou porážkách. Na Leverkusen ztrácí 13 bodů, ale Bayer může v neděli získat titul, pokud doma porazí Brémy. Bayern se alespoň vítězně naladil na středeční domácí odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů s Arsenalem, v Londýně první utkání skončilo 2:2.

Bayernu se bodově udržel Stuttgart po vítězství 3:0 nad Frankfurtem. V prvním poločase se trefili malijský útočník Guirassy, který pokořil metu 25 branek v sezoně a vylepšil klubový rekord Maria Goméze z ročníku 2008/09, Undav a Lewling. Stuttgart prodloužili ligovou sérii bez porážky na 11 zápasů. Frankfurt počtvrté za sebou nezvítězil a na sedmý Augsburg má už jen tříbodový náskok.

Pátý Dortmund i přes dlouhé oslabení zvítězil 2:1 na hřišti Mönchengladbachu, za který nastoupil v 64. minutě Tomáš Čvančara. Borussii zařídil dvougólové vedení Sabitzer, ještě před přestávkou snížil Wöber. Víc domácí nedokázali, přestože Dortmund hrál od 55. minuty bez vyloučeného Adeyemiho.

Borussia má stále stejně bodů jako čtvrté Lipsko, které porazilo Wolfsburg 3:0. Výhru zařídili Olmo a ve druhém poločase Šeško s Opendou. Belgický útočník dal 22. ligový gól a v tabulce střelců mu patří třetí příčka za Kanem z Bayernu Mnichov (32) a Guirassym (25). Václav Černý utkání strávil na lavičce Wolfsburgu, který má už jen dvoubodový náskok na barážovou pozici Mohuče.

Německá fotbalová liga – 29. kolo:
Bayern Mnichov – Kolín nad Rýnem 2:0 (65. Guerreiro, 90.+3 Müller)
Bochum – Heidenheim 1:1 (90. Schlotterbeck – 81. vlastní Schlotterbeck)
Lipsko – Wolfsburg 3:0 (13. Olmo, 68. Šeško, 82. Openda)
Mohuč – Hoffenheim 4:1 (47. Burkardt, 51. Mwene, 63. Gruda, 89. Onisiwo – 19. KADEŘÁBEK)
Mönchengladbach – Dortmund 1:2 (36. Wöber – 22. a 28. z pen. Sabitzer)
Stuttgart – Eintracht Frankfurt 3:0 (11. Guirassy, 17. Undav, 37. Leweling)