Vsetín prohrál s Českými Budějovicemi, za něž chytal poprvé Turek

VSETÍN

Vsetín podeváté v sezóně prohrál a zůstává na poslední příčce tabulky. Budějovičtí si vytvořili tlak od začátku - zasahující Plšek měl tři zákroky už ve druhé minutě. Tlak získali i díky přesilovkám. Hned tu první využil Kotrla. Pak si domácí zahráli v pěti proti třem, ale brankář Turek moc práce neměl.

Ve druhé třetině Vsetín přidal na důrazu, jenže ve 27. minutě se na jednoho obránce vydali tři hostující hráči a Brabencovo doklepnutí znamenalo zvýšení. Vzápětí snížil po akci Demela Tomík, Gregořek ale Plška prostřelil po ledě a vzápětí přidal v přesilovce od modré čtvrtý gól Kotaška.

Houfně odcházející diváci poté už přišli jen o snížení tečí domácího Květoně.

Vladimír Jeřábek, trenér Vsetína: "Chtěli jsme hrát disciplinovaně a bez faulů. To jsme nedodrželi a přesilovky nás dostali od začátku pod tlak. Nám se ho vyvinout nepodařilo."

Milan Kupka, asistent trenéra Budějovic: "Domácí potřebovali tři body. Vyhráli jsme díky větší zkušenosti hráčů a chybám domácích obránců."

Vsetínská hokejová - České Budějovice 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Tomík (Demel, R. Hruška), 52. Květoň (F. Štefanka, Ivan) - 7. Kotrla (Vak), 27. Brabenec (Kopecký), 44. Gřegořek (M. Hudec), 47. Kotaška (Šimánek, Hübl). Rozhodčí: Turčan - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:5, navíc Vak, Sailer (oba České Budějovice) oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2480.
Vsetín: Plšek - Bauer, Hrabal, Kučný, Nedbálek, Lamberg, Zapletal, Chmelíř, F. Štefanka - Tomík, Stantien, Demel - Květoň, Ivan, O. Hruška - Gorev, R. Hruška, Bacul - Dubec, Steiner, Duba. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.
České Budějovice: Turek - Kotaška, Kutlák, Harant, Gřegořek, Vydarený, Mucha - Šimánek, Hübl, Sailer - M. Hudec, Kopecký, Brabenec - Veselý, Vak, Kotrla - Hřebejk, Krátoška, Bělohlav. Trenéři: Jandač a Kupka.