Schlegel vyhrál v Maďarsku první cyklistický závod Viségrádské 4

Budapešť

Cyklista Michal Schlegel vyhrál před cestou na olympijské hry v Tokiu Grand Prix Maďarska. V prvním ze závodů Visegrádské 4 z Budapešti do Pannonhalmy dlouhém 157,3 km zvítězil s náskokem sedmi sekund před nejbližšími pronásledovateli, mezi kterými byl na čtvrtém místě i jeho kolega z týmu Elkov-Kasper Adam Ťoupalík.

Ilustrační foto.

"Vyšla nám zvolená strategie, za což děkuju všem klukům z týmu. Jsem také rád, že si před Tokiem stále držím dobrou formu," uvedl Schlegel v tiskové zprávě. Před vítězstvím v závodě druhé kategorie kalendáře UCI obsadil druhé místo v etapovém podniku Sibiu Cycling Tour v Rumunsku, který skončil v úterý.

Seriál závodů Visegrádské 4 pokračuje v neděli Velkou cenou Slovenska.

Němka se ujala vedení

Třetí etapou pokračoval závod Tour de Femini na severu Čech. Do čela se vyhoupla Němka Lechnerová.