Slavia - Zlín 1:2 SNHokejisté Zlína otočili zápas, nájezdy rozhodl Melenovský

29. Hertl 1 : 0
46. Čajánek 1 : 1
65. Melenovský (rozhodující nájezd) 1 : 2

Hokejisté Zlína po třech domácích prohrách za sebou zabrali a ve 14. kole extraligy zvítězili na ledě pražské Slavie 2:1 po samostatných nájezdech. V rozstřelu rozhodl Marek Melenovský. Pražané se museli stejně jako v pátek proti Českým Budějovicím obejít bez zraněného útočníka Romana Červenky, který navíc v příštím týdnu odejde do Lva Praha.

Po vlažnějším začátku se diváci dočkali první šance v sedmé minutě, kdy Sobotka z mezikruží pálil pouze do betonu hostujícího brankáře Sedláčka. Na něj vzápětí nevyzrál ani Pospíšil. Hosté kontrovali šancí Čajánka, ten si však střelou nad ledem na Furcha nepřišel.

V 16. minutě měl na holi první branku utkání Holík, ale ze skrumáže před brankou Slavie nedokázal propasírovat puk do odkryté branky. V závěru úvodní třetiny mohli jít do vedení domácí. Kučný však z dorážky neprostřelil hostujícího gólmana.

Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivněji a díky přesilové hře zatlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu. Köhlerovu střelu však Veselý nedokázal usměrnit za Furchova záda. Domácí se dočkali v 29. minutě, kdy Hertl v přesilovce převzal puk na útočné modré a po individuální akci prostřelil Sedláčka mezi betony.

O pár vteřin později mohlo být pro hosty ještě hůř, ale Tomica po přihrávce Kally ve stoprocentní šanci netrefil zcela odkrytou branku. Zlínští mohli vyrovnat pět minut před přestávkou. Horák svojí skrytou střelou orazítkoval pouze tyč slavistické branky. V závěru třetiny se do velké šance dral Hertl, ale druhou branku v zápase nepřidal.

Zlínští vstoupili do třetího dějství s touhou vyrovnat. Domácí je však kvalitní obrannou hrou nepouštěli do velkých šancí. Ve 46. minutě v přesilovce se ale hosté dočkali, když si Čajánkovu přihrávku přes brankoviště na zcela volného Veselého srazil obránce Kempný do vlastní branky.

V 53. minutě ujížděl Alinč sám na hostujícího brankáře, ten však jeho střelu nad ledem dokázal vyrazit. V závěru třetího dějství měli domácí možnost přesilové hry, ale neuspěli a tak o vítězi muselo rozhodnout nastavení. V největší šanci nevyzrál na Sedláčka Růžička, a tak se diváci dočkali samostatných nájezdů. V nich se trefili za hosty Melenovský i Holík, za domácí neuspěli Růžička ani Hertl.

HC Slavia Praha - PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, nájezdy 0:2)
Branky: 29. Hertl - 46. Čajánek, rozhodující sam. nájezd Marek Melenovský. Rozhodčí: Šindler, Hodek - Horinek, Ondráček. Vyloučení: 6:4, navíc Jelínek (Slavia) 10. min. Využití: 1:1. Diváci: 3258.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný - Pospíšil, Alinč, V. Sobotka - Micka, Hertl, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Kalla, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Horák, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.