Freiburg - Estoril 1:1Darida dal při debutu gól, Freiburg ale s Estorilem jen remizoval. Trefil se i Kadlec

Freiburg

Reprezentační záložník Vladimír Darida vstřelil gól při svém soutěžním debutu za Freiburg. Uzdravená letní posila z Plzně pomohla k domácí remíze 1:1 s Estorilem v Evropské lize. Německý tým ale ani na třetí pokus ve skupině H nevyhrál a ztrácí tři body na Liberec, který uhrál stejný výsledek proti vedoucí Seville. Mezi střelce se ve 3. kole zapsal i další fotbalista národního týmu Václav Kadlec. Jeho Frankfurt porazil 2:0 Maccabi Tel Aviv.

Václav Kadlec (vpravo) oslavuje se spoluhráči z Eintrachtu Frankfurt svůj gól proti Tel Avivu.

Darida doléčil zranění kotníku ze zářijové kvalifikace v Itálii a od trenéra Christiana Streicha dostal šanci hned v základní sestavě. Na branku v novém působišti čekal třiadvacetiletý středopolař jen do 11. minuty, když otevřel skóre tečovanou střelou z úhlu.

Domácí však vedení neudrželi, protože v 53. minutě vyrovnal po úniku Sebá. Čtvrt hodiny poté se dostal na hřiště další český záložník Freiburgu Václav Pilař, jeho defenzivní spoluhráč Pavel Krmaš zůstal mezi náhradníky.

Kadlec pokračuje ve výtečné střelecké formě a ve Frankfurtu zaznamenal po letním příchodu ze Sparty už šestý soutěžní gól, z toho druhý v Evropské lize.

Frankfurt ještě neztratil ani bod a neinkasoval!

Proti Maccabi se jednadvacetiletý útočník za domácí trefil ve 13. minutě po dorážce Meirovy hlavičky do tyče. Ještě v prvním poločasu byl po dvou rychlých žlutých kartách vyloučen hostující Tal Ben Haim. Krátce po pauze využil přesilovku druhým zásahem Alexander Meier. Německý tým neztratil ve třech zápasech ani bod, navíc udržel pokaždé čisté konto.

Také útočník Tomáš Necid sledoval jen z lavičky výhru PAOK Soluň 3:2 nad Maccabi Haifa. Řecký tým doma prohrával po dvaceti minutách o dvě branky, ale nakonec skóre otočil. Slovenský záložník PAOK Miroslav Stoch však v prvním poločase neproměnil dokonce dvě penalty.

Stoprocentní bilanci a třetí čisté konto udržel Tottenham, který vyhrál 2:0 na hřišti Šeriffu Tiraspol. Za londýnský tým se prosadili ve 12. minutě obránce Jan Vertonghen a čtvrt hodiny před koncem útočník Jermain Defoe. Ten je se čtyřmi góly nejlepším střelcem Evropské ligy.

3. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A:
Swansea - Kubaň Krasnodar 1:1 (0:0)
Branky: 68. Michu - 90.+3 Cissé. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).
Valencie - St. Gallen 5:1 (4:0)
Branky: 21. a 30. Cartabia, 12. Alcácer, 33. R. Costa, 71. Canales - 74. Nater. Rozhodčí: Van Boekel (Niz.).
Skupina B:
Dinamo Záhřeb - PSV Eindhoven 0:0
Rozhodčí: Gil (Pol.).
Oděsa - Ludogorec Razgrad 0:1 (0:1)
Branka: 45. Zlatinski. Rozhodčí: Tudor (Rum.).
Skupina C:
Salcburk - Standard Lutych 2:1 (0:0)
Branky: 53. Soriano, 85. Ramalho - 88. Mujangi Bia z pen. Rozhodčí: Kružliak (SR). ČK: 42. Mané - 38. Carcela-González, 67. Kanu.
Elfsborg - Esbjerg 1:2 (0:1)
Branky: 69. Jönsson - 7. a 67. Andreasen. Rozhodčí: Oliver (Angl.).
Skupina D:
Waregem - Maribor 1:3 (1:2)
Branka: 12. De Fauw - 21. Črnic, 34. Mertelj, 49. Mezga. Rozhodčí: Studer (Švýc.). ČK: 57. Mileč (Maribor).
Wigan - Kazaň 1:1 (1:1)
Branky: 40. Powell - 15. Prudnikov. Rozhodčí: Meyer (Něm.).
Skupina E:
Pacos Ferreira - Dněpropetrovsk 0:2 (0:0)
Branky: 83. Rotan, 86. Konopljanka. Rozhodčí: Chapron (Fr.).
Fiorentina - Pandurii Targu Jiu 3:0 (2:0)
Branky: 26. Joaquín, 34. Matos, 69. Cuadrado. Rozhodčí: Zelinka (ČR).
Skupina F:
Eintracht Frankfurt - Maccabi Tel Aviv 2:0 (1:0)
Branky: 13. Kadlec, 53. Meier. Rozhodčí: Damato (It.). ČK: 34. Ben Haim (Maccabi).
Bordeaux - APOEL Nikósie 2:1 (1:1)
Branky: 24. Sané, 90. Henrique - 45. Goncalves. Rozhodčí: Strömbergsson (Švéd.).
Skupina G:
Dynamo Kyjev - Thun 3:0 (1:0)
Branky: 35. Jarmolenko, 60. Mbokani, 79. Gusev. Rozhodčí: Özkahya (Tur.).
Genk - Rapid Vídeň 1:1 (1:0)
Branka: 21. Gorius - 82. Sabitzer. Rozhodčí: Gautier (Fr.).
Skupina H:
Freiburg - Estoril 1:1 (1:0)
Branky: 11. Darida - 53. Sebá. Rozhodčí: Todorov (Bul.).
Sestavy:
Freiburg: Baumann - Hedenstad (66. Pilař), Ginter, Höhn, Lorenzoni - Schuster, Fernandes (46. Höfler) - Schmid, Coquelin - Darida (77. Hanke), Mehmedi. Trenér: Streich.
Estoril: Vagner - Mano, Tavares, R. Fernandes, Babanco - Filipe, Goncalo - Sebá (89. Lopes), Evandro, Galvao (69. Carlitos) - Leal (79. Balboa). Trenér: Silva.
Utkání Liberec - Sevilla najdete ZDE.
Skupina I:
Lyon - Rijeka 1:0 (0:0)
Branka: 67. Grenier. Rozhodčí: Dias (Portug.).
Betis Sevilla - Guimaraes 1:0 (0:0)
Branka: 50. Vadillo. Rozhodčí: Koukoulakis (Řec.).
Skupina J:
Trabzonspor - Legia Varšava 2:0 (1:0)
Branky: 7. Janko, 83. Adin. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.).
Apollon Limassol - Lazio Řím 0:0
Rozhodčí: De Sousa (Portug.).
Skupina K:
Machačkala - Tromsö 1:0 (1:0)
Branka: 19. Burmistrov. Rozhodčí: Mažeika (Lit.).
Šeriff Tiraspol - Tottenham 0:2 (0:1)
Branky: 12. Vertonghen, 75. Defoe. Rozhodčí: Liany (Izr.).
Skupina L:
Šachťor Karaganda - Alkmaar 1:1 (1:1)
Branky: 11. Finončenko - 26. Gudmundsson. Rozhodčí: Aranovskij (Ukr.).
PAOK Soluň - Maccabi Haifa 3:2 (2:2)
Branky: 35. Vítor, 39. Ninis, 66. Salpingidis - 13. Ndlovu, 21. Golasa. Rozhodčí: Teixeira (Šp.).