Rubriky:

Běžkyně sobě

„Šílená žena“ prosportovala těhotenství. Šetří čas i peníze

25. března 2017 08:18 - Ottawa

Jesse Arnup Blondin z kanadské Ottawy byla původně terčem nechápavých a podezřívavých pohledů svých kolegů v práci. Rozhodla se totiž do zaměstnání nedojíždět autem, ale běhat. A běhala ještě dva dny předtím, než v pořádku porodila své druhé dítě. Kolegové už si z části zvykli, z části pochopili. Museli se se situací smířit, Jesse totiž stále nepřestává sportovat. Ani po deseti letech.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jesse je ‒ i přes některé nesouhlasné názory svého okolí ‒ zodpovědná matka. Zároveň ale vždy toužila také po tom mít nějaký čas i pro sebe. Jak to zařídit? Chtělo to trochu přemýšlení a trochu odvahy zbořit některé zažité stereotypy. Po určité době se přeci jen odvážila nechat své auto doma a do práce přiběhnout. „Z našeho domu to mám do práce 7,5 kilometru, což je krásná vzdálenost na aktivní zahájení pracovního dne," říká Jesse, která žije v hlavním městě a pracuje pro federální vládu. Ať už zvolí jakoukoli z možných variant běžecké cesty do práce, vždy do ní zahrnuje Rideau Canal procházející překrásným parkem.

Sportujte, budete mít chytřejší děti. Platí to?

Na běh jako transportní prostředek do práce a z práce si zvykla natolik, že se jej už nehodlá vzdát. Má totiž několik nepopiratelných výhod. Cesta do práce netrvá o mnoho déle než autem, navíc je zdravá a udržuje ji ve formě. Kdyby jezdila autem, a ještě chtěla trénovat, nestihla by se věnovat svým dvěma dětem natolik, kolik by chtěla. A lístky za parkování? Ty platí už jen jednou týdně. To si do práce přiveze čisté oblečení, odveze použité běžecké a do ledničky doplní zdravé obědy a svačiny, které připravila doma s rodinou.

„Co se nám narodilo druhé dítě, drobotina začala vstávat stále časněji a časněji. Když jsme neměli děti, vstávala jsem brzy a opouštěla dům v šest hodin ráno. Teď se syn budí v pět a dcerka ho brzy následuje. Nebyla jsem schopná vstávat tak brzo, abych v pět měla už odtrénováno," vysvětluje aktivní matka. Jesse se věnuje sportu už deset let, se dvěma dětmi přišla vlastně jen jedna podstatná změna ‒ začala si lépe plánovat čas.

Běhání do práce jí dává prostor být ráno s dětmi a při cestě do práce zabíjí dvě mouchy jednou ranou: cestuje do práce a zároveň cvičí! Z cest do práce se stal životní styl. Při prvním těhotenství ještě raději z opatrnosti přestala sportovat, při druhém si ale troufla více: „Rozhodla jsem se pokračovat v běhání a zjistit, kam až to půjde," říká. Nakonec běžela ještě dva dny před narozením syna. „Cítila jsem se dobře, běhala jsem den za dnem a naslouchala svému tělu," dodává sportovkyně tělem i duší.

boe, Sport.cz

Žila jste v době těhotenství aktivně (případně to plánujete)?

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce