Rubriky:

Odjinud

Živě

Běhal na Zélandu, teď si hoví v Emirátech. I to je život šampióna

24. února 2015 09:26 - Praha

Právě teď si hoví pěkně v teple. Světový šampión Vavřinec Hradilek nabírá kondičku v Al Ainu ve Spojených arabských emirátech. Sedmadvacetiletý český kajakář má nejradši vodu, ale ani běh mu není cizí. „Když jsem ještě byl v Praze, tak jsem zrovna moc neběhal, protože jsem byl nachcípaný, jinak ale běhám celkem pravidelně,“ říká stříbrný medailista z olympijských her v Londýně 2012.

 

Ondřej Pýcha pro SPORT INVEST Group

Co znamená pravidelně?

Třeba i dvakrát do týdne. Víc samozřejmě běhám v přípravném období, kdy nejsou závody. Už pěkných pár sezón jsem ale zvyklý se jít proběhnout i před závodem - na chviličku, běžím tak dvacet nebo pětadvacet minut. V období, kdy trénuju, běhám od pětačtyřiceti minut do hodiny.

Dokonce závodíte. Vídám vás na Velké Kunratické...

Na Kunratické jsem běžel už asi posedmé, nebo něco takového. Běhám tenhle přespolák už od dorostenců a musím říct, že tam rád startuju. Ani ne tak kvůli běhu, jako kvůli tomu prostředí a skvělé atmosféře. Běhá to spousta mých kamarádů – ať už je to Majkl Novotný (snowboardista) nebo další sportovci. Je to takové to období po sezóně, kdy se rádi potkáváme.

BĚŽECKÝ STYL: Na co máme paže aneb Co s rukama?

Jak si vedete ve srovnání s ostatními českými sportovci? Porážíte někoho?

Ani nevím, jestli někoho porážím, protože oni jsou většinou všichni lepší běžci než já. Většinou oni porážejí mě. Pamatuju si, že třeba Mirka Knapková mě vždycky předběhne už na prvním kopci. (smích)

Běháte i jiné závody, nebo je tento výjimečný?

Běžel jsem už i půlmaratón a ještě jeden závod v Ďáblickém háji. Jde ale o jednorázové záležitosti, nic pravidelného. Spíš když se sejde parta kamarádů, tak takhle líp zatrénuju.

Kolik kilometrů jste nejvíc uběhl?

Rozhodně víc než je půlmaratón. Tuším, že nějakých pětadvacet nebo šestadvacet kilometrů v kuse.

Běháte raději sám, nebo ve skupině?

Raději sám, ale závod je samozřejmě dobrý jako soutěž. Jinak preferuju klid.

Byl jste i na soustředění na Novém Zélandu. Tam musejí být nádherné výběhy, že?

Chodil jsem tam běhat celkem pravidelně, akorát jsem toho nezvládl tolik, kolik bych chtěl. Tam se opravdu běhá skvěle.

A soustředění se vydařilo?

Dobře, všechno šlo podle plánu. Bylo hezké počasí, příjemná atmosféra, trénink dobrý. Jen návrat byl trochu krušný, zdravotně jsem to schytal.

Jaké máte plány do začátku sezóny?

Po dvou letech mě čeká nominace, musím ji absolvovat, na což se těším. Bude to test na příští rok. Musím se na nominaci trochu připravit. Teď jsem se rozhodoval, na které lodi budu jezdit. Mám nový typ, sžívám se s ní. Doufám, že to nebude trvat dlouho, abych byl připravený na první závody.

Měl jste problémy s krkem. Jak jste na tom teď?

Krk je super, všechno zdravotně slouží, jak má.

Markéta Lyachová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce