Rubriky:

Odjinud

Znáte ho? Začal jako dítě na farmě, dnes vévodí světovým tabulkám

20. listopadu 2015 09:02 - Praha

Veteránské soutěže v atletice mají svoji zářivou hvězdu. Sice je starší, ale výkony mají své kouzlo, alespoň na druhém konci světa. Eric de Lautour má pětadevadesát let a tento válečný veterán si vede stále skvěle, se stejnou bravurou jako kdysi na vojenských misích. Naposledy zářil minulý měsíc na mistrovství Oceánie. Tam si užil stupně vítězů do sytosti, vystoupal také na vrchol světových žebříčků.

 

nzherald.co.nz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Tento běžec zabodoval v pěti disciplínách ve čtyřech dnech: 100 metrů zaběhl za 28,35 sekundy, 200 metrů (59,96), 400 metrů (2 minuty a 44 sekund), 800 metrů (6 minut a 29 sekund), 1500 metrů (14 minut a 6 sekund).

Patří mu první místo na světě na distancích 800 a 1500 metrů, na 400 a 200 metrech mu náleží třetí příčka, na stovce je ve své věkové kategorii čtvrtý. Ale pět žebříčků, které zahrnují jen běžce Oceánie a Nového Zélandu, mají jen jednoho vládce, je to právě on.

Není divu, že po skončení závodů měl tento atlet dobrou náladu. „Čím jsem starší, tím ze sebe víc dostanu. Soupeři mají špatný zvyk - uvadat," citoval běžce novozélandský server nzherald.co.nz.

Vše začalo na farmě

Tento muž i přes svůj věk má jasno. Déšť, slunce a pan De Lautour přesto chodí nejméně čtyřikrát týdně běhat, dává si hodinku kolem svého domu. Má rád výzvy, proto se snaží ukázat, že věk 95 let nemusí být konec.

Jeho vášeň ke sportu se rodila, když vyrůstal jako dítě na farmě. „Tehdy byl nejrychlejší způsob běhat kolem," vysvětlil své treninkové počátky muž, který bojoval na frontách v severní Africe během druhé světové války, poté byl vyslán také do Itálie.

„Neuvědomoval jsem si, že jsem rychlý běžec, dokud jsem nebyl jako voják na soustředění v Egyptě. Tam bylo možno hrát fotbal, dělat další sporty a běhat. Tak jsem začal běhat. Byli tam dobří běžci, ale neměl jsem problém držet s nimi krok."

Hodně lidí zajímá, jak si v takovém věku udržuje vitalitu a stále chuť sportovat. Eric de Lautour nemá žádné tajemství, jen se drží tohoto: „Jezte pomalu, pracujte a běhejte tvrdě a nebojte se," pronesl na závěr muž, u jehož data narození svítí ročník 1920!

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce