Rubriky:

Odjinud

Xtrail: Žhavé peklo v Krkonoších závodníky nezlomilo

17. července 2016 09:16 - Vrchlabí

Ačkoli sluneční paprsky lákaly spíše k vodě, trailoví běžci jeho svodům odolali. V neděli raději na souboj Krkonoše. Úkol pořadatelů závodu Xtrail Krkonoše Vrchlabí, čtvrtého dílu seriálu Salomon Trail Running Cup, zněl ale jasně: zajistit dostatek občerstvovacích stanic a pití pro závodníky.

 

Miloš Lubas / Petr Čech sport

To značně splavení účastníci ocenili. Servírované melouny si pak obzvláště pochvalovali. Na nejdelší a profilově velmi těžké trase A měřící 28 kilometrů suverénně kraloval Jan Mrázek s neuvěřitelným časem 2:02:13. Nejlepší ženou na stejné distanci se stala Radka Churaňová, která celkově doběhla na skvělém 13. místě v čase 2:22:52.

Kompletní výsledky závodu

„Běželo se mi celkem dobře, sluníčko mi trochu vadilo jen na těch otevřených loukách," vyprávěl v cíli Mrázek. Závod ovládl stylem start-cíl, na trati si tak musel vystačit sám – to mu ale nikterak nevadilo. „Tohle bylo naprosto v pohodě, držel jsem si to své tempo," pousmál se.

Radka Churaňová ale na trati bojovala i sama se sebou. „První krize přišla už na osmém kilometru," přiznala později. „V hlavě mi v tu chvíli běželo, jak asi zvládnu dalších dvacet." Nevzdala se, i když si chvílemi vypomohla chůzí. „Je to tak, občas jsem i šla. Věděla jsem, že mám docela velký náskok." Chůzi si Churaňová naordinovala i ve stoupání po černé sjezdovce na Žalý. „Tenhle úsek možná vyběhli jen ti nejlepší kluci, ale nevím," krčila s úsměvem rameny.

Na kratší trase B v délce 10 kilometrů byl nejrychlejší Karel Prager v čase 0:45:16. Mezi ženami brala zlato Tereza Dubská za 0:51:23. Šestý mezi muži doběhl český biatlonista Michal Šlesingr, majitel kompletní sady medailí ze světového šampionátu. „Super trať, jen jsem ji měl asi o dva kilometry delší, trochu jsem se ztratil," smál se. „Čelo už jsem pak nedokázal doběhnout. Ale byla tady báječná atmosféra. I proto jsem chtěl běžet, ač to bylo tak trochu nad tréninkový plán."

A rodinný závod v Krkonoších si užily i děti v pěti věkových kategoriích. Salomon Trail Running Cup pokračuje dalším závodem 31. července na Šumavě.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce