Rubriky:

Radíme

TEST: Asics Gel-DS Trainer 20 - tréninkové boty pod čtvrt kila

18. března 2015 16:21 - Praha

Vývoj osvědčené silniční běžecké obuvi už dospěl do fáze s pořadovým číslem dvacet. Co přinesla jubilejní edice? Poměrně radikální úpravy. Především, co se týče hmotnosti. Použitím nových materiálů se podařilo srazit váhu pod čtvrt kilogramu a podrážka si přitom udržela svoji pevnost.

 

Michal Osoba, Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Rychlost. Především tu si běžci slibují od série Gel-DS Trainer. A pokud si chcete vylepšovat osobní rekordy, tyto boty vám je sice nezajistí, ale můžou vám v dobývání vašich maxim vydatně pomoci.

Jak si správně vybrat běžecké boty?

Pevně uchycená pata a méně ohebná podrážka vám můžou dodat stabilitu i v terénu, ale až na silnici, kam jsou boty primárně určené, vám naplno dovolí předvést, jak rychle dokážete své nohy rozkmitat.

Asics má svoji speciální edici bot určených pro závody, ale základní nároky na kvalitní podporu při silničních závodech splní i Gel-DS Trainer 20. Oproti předchozímu modelu se hmotnost snížila skoro o třicet gramů, pro velikost boty 9 činí 247 gramů.

Pokud jste náchylní k bolestem klenby, chodidlo si může na pevné uchycení v botě s omezenou možností ohybu nějakou dobu neochotně zvykat. Na druhou stranu vám obuv při tempových výbězích přináší větší pocit stability a jistoty, pokud se pokoušíte rychleji zabrat. Drop, výškový rozdíl mezi patou a špičkou, je také poměrně vysoký, jeden centimetr.

Drží na mokru i v bahně

Tradiční gelová technologie dobře tlumí nárazy paty při dopadech, navíc boty mají díky struktuře podrážky a speciální gumové směsi dobrou přilnavost na mokru i štěrku, který po zimě zůstává v ulicích. Bez velkého „bruslení" obstojí rovněž v mírně rozbahněném terénu.

Při testování si dokonce vyzkoušely palubovku instalovanou v O2 areně pro halové mistrovství Evropy a prokázaly, že není problém v nich absolvovat i občasné úseky na dráze.

Komfortní je svrchní materiál, který je příjemně prodyšný, a tak při běhu oceníte, že noha dobře „dýchá". Tepelně lepené švy zabraňují oděrkám na nártu. Ani při velmi pevném zavázání nezpůsobuje bota otlačeniny na kůži, dobře drží rovněž jazyk.

Někteří zahraniční běžci si v internetových fórech stěžovali, že materiál na svrchní části boty má s postupem času tendenci se trhat, což u bot v ceně přes 3500 korun na českém trhu nejednoho potenciálního kupce odradí, ale při výbězích během několikatýdenního testování vydržela bota bez viditelného poškození a opotřebení.

Také jsme testovali:
Reebok ZPump Fusion - přizpůsobivá bota
Salming Xplore 2.0 Men

sob, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce