Rubriky:

Radíme

Příšerně spálené nohy! Slunce ochromilo britskou vytrvalkyni

5. července 2017 13:18 - Londýn

Julie Nisbetová na svůj poslední sportovní počin jen tak nezapomene. Když se vrátila z posledního závodu, její nohy příšerně pálily a byly posety drobnými puchýřky. Rozhodla se raději navštívit lékaře. Postupně se puchýřky dramaticky zvětšovaly do obludných rozměrů. Vytrvalkyně byla hospitalizována, její nohy byly kompletně vyřazeny z provozu. A jejich fotky to dopracovaly na stránky mnoha významných deníků a magazínů.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Nisbetová běžela v Británii ultramaratón od jednoho pobřeží k druhému, kopírujíc Hadriánův val (Hadrian's Wall) táhnoucí se napříč celou severní Anglií od dob Říše římské. Svou dávku 69 mil, tedy asi 111 kilometrů zdárně zdolala, za vítězku se ale ‒ alespoň pro tuto chvíli ‒ nepovažuje. Z nemocnice již byla propuštěna do domácího ošetřování, své nohy však ještě plně využívat nezvládne.

Zatím to nevypadá tak hrozně.

Severní Anglie není zrovna pověstná svým slunečným počasím a více než úpal nebo úžeh byste si odtamtud mohli spíše přinést rýmu a nachlazení. Julie Nisbetová přesto věděla, co jí při dlouhodobém pobytu venku může potkat a sluneční paprsky zpočátku nepodceňovala. Před startem ultramaratónu se namazala opalovacím krémem s ochranným faktorem.

Po chvíli se ale ukazuje, že jde o katastrofu.

34letá matka dvou dětí strávila na trati závodu dlouhých 21 hodin. Její lýtka musela po celý den vzdorovat přímému slunečnímu záření a ochranný krém se z potícího těla rychle smyl. Výsledkem byly sluncem šeredně sežehnuté nohy. Ještě týden po závodě se Julie nemůže pořádně hýbat. A dodnes si vyčítá, že nátěr krémem každé dvě hodiny neobnovovala, jak zní doporučení odborníků. Zachovává si ale i smysl pro humor a na sociálních sítích žertovala o tom, že popraskání puchýřů bude nejrychlejší způsob, jak shodit alespoň dvě kila.

kü, Sport.cz

Používáte v létě při sportování důsledně opalovací krém?

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce