Chomutov - Pardubice 5:7Hokejisté Pardubic vyhráli v Chomutově a udrželi se v extralize

56. Hovorka 5 : 7

Hokejisté Pardubic vyhráli v 9. kole baráže o extraligu na ledě Chomutova 7:5 a zajistili si účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu. Východočeši mají tři kola před koncem náskok 14 bodů na třetí Piráty a odvrátili hrozbu sestupu z extraligy, ve které působí nepřetržitě od roku 1950. Šance Pirátů na záchranu jsou naopak už minimální, na druhé Kladno ztrácejí osm bodů.

Brankář Chomutova Justin Peters inkasuje v duelu s Pardubicemi pátý gól, překonal ho Brian Ihnačák.

Dynamo sice v Chomutově prohrávalo po první třetině 1:3, ve druhé části však zápas otočilo. Do vedení hosty poprvé posunul v čase 39:59 Brian Ihnacak. Domácím k úspěchu nepomohly ani dvě branky Petra Koblasy a Romana Chlouby, v dresu soupeře se dvakrát prosadil Marek Hovorka.

V závěru první třetiny si Piráti v rozmezí 20 sekund vypracovali dvoubrankové vedení. Na trestné lavici se sešli Sýkora s Porselandem a domácí se prosadili v přesilovce pět na tři i pět na čtyři. Kacetla prostřelili Klhůfek a Koblasa.

Petr Koblasa z Chomutova střílí gól.

Trenéři Dynama se pak stejně jako v předešlém zápase rozhodli vyměnit brankáře a hned na začátku druhé třetiny si Klouček připsal důležitý zákrok po Humlově střele. Jeho spoluhráči následně vyrovnali. Peterse po samostatných akcích překonali Bubela a Petr Sýkora.

Na ztrátu vedení ale dokázali Severočeši rychle zareagovat. Bezprostředně po buly se do šance natlačil Chlouba a svou první extraligovou brankovou v sezoně vrátil po šesti sekundách vedení Chomutovu. Hosté však opět vyrovnali a sekundu před koncem druhé dvacetiminutovky se dostali poprvé do vedení. Nejprve se po zmatcích u mantinelu trefil Horký a poté se v přesilovce prosadil po další samostatné akci Ihnacak.

Zleva brankář Chomutova Justin Peters, Ondřej Machala z Pardubic a Adam Dlouhý z Chomutova.

Když v 51. minutě překonal Peterse po brejku Machala, začali diváci z odcházet. Piráti ale opět bleskově odpověděli a znovu se o to zasloužil Chlouba, jenž tentokrát snížil po 13 sekundách. Vyrovnat již domácí nedokázali, naopak ještě jednou inkasovali.

9. kolo baráže o hokejovou extraligu:
Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 5:7 (3:1, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Koblasa (Klhůfek, Sklenář), 19. Klhůfek (Sklenář), 19. Koblasa (Duda, Huml), 29. Chlouba (Trefný), 51. Chlouba (Chrpa) - 12. Poulíček (Machala), 24. Bubela (Hovorka, Budík), 29. P. Sýkora (Dušek, Schaus), 36. Horký, 40. Ihnacak (Rolinek, P. Sýkora), 51. Machala (Horký, Holland), 57. Hovorka (Ihnacak, Schaus). Rozhodčí: Kika, Kubičík - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2671.
Chomutov: Peters - Flemming, Dietz, Knot, Štich, L. Blaha, Trefný, L. Kovář - Klhůfek, Sklenář, Koblasa - J. Stránský, Huml, Tomica - Duda, Šťovíček, Dlouhý - T. Svoboda, Chlouba, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.
Pardubice: Kacetl (21. M. Klouček) - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Porseland, Budík, od 21. navíc Nedbal - P. Sýkora, Ihnacak, Perret - Hovorka, Bubela, Rolinek - Horký, Poulíček, Machala - J. Kloz, Marosz, Dušek. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100