Ml. Boleslav - Č. Budějovice 1:4Budějovice po osmi letech porazily Boleslav

33. Chlubna 1 : 2
57. Holec 1 : 3
60. Pech 1 : 4

Mladá Boleslav

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v nedělním 23. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 4:1 a porazili Středočechy po více než osmi letech. Poté v první lize, v přípravě i v nejvyšší soutěži všechny duely prohráli. Na třetí výhře Jihočechů na kluzištích soupeřů v řadě se jistým výkonem podílel brankář Jan Strmeň, domácí nenavázali na sérii čtyř extraligových výher.

Jihočeši se v Mladé Boleslavi představili bez své gólmanské jedničky Hrachoviny, nejproduktivnějšího hráče a kapitána Gulaše i dalšího zkušeného útočníka Novotného. V brance tak poprvé v sezoně nastoupil od začátku Strmeň.

A úvod se hostům vydařil náramně. Již po 60 sekundách hry otevřel skóre Vondrka. Odpovědět mohl ve 4. minutě Fořt, Strmeň ale jeho střelu vyrazil a poté se svými spoluhráči přežil i první mladoboleslavskou přesilovku. Středočeši byli aktivnější, vyrovnat však nedokázal Najman ani v závěru první části Bičevskis.

Ve 25. minutě byl po rychlém protiútoku a Pospíšilově přihrávce blízko gólu Fořt, ani tentokrát však na českobudějovického brankáře nevyzrál. Vzápětí ale dostal dvouminutový trest za nesportovní chování Pech a domácí v přesilovce zásluhou Kousala vyrovnali.

V polovině utkání mohl Pech odčinit svou nedisciplinovanost, z dobré pozice však netrefil Růžičkovu branku. Motor ale přidal a dočkal se druhé branky. Po Valského přihrávce se trefil devatenáctiletý Chlubna a připsal si premiérový gól v extralize. Následně mohli Jihočeši svůj náskok zvýšit v přesilovkách, vyloučení Jánošíka ani Ševce ale nepotrestali.

Ve 48. minutě mohl České Budějovice přiblížit k výhře Abdul, Růžičku však ve slibné příležitosti nepřekonal. Neprosadil se ani poté v početní výhodě. Domácí se sice snažili tlačit do útoku, Motor ale přesto přidal třetí gól. Z pohotové dorážky se prosadil Holec. V závěru domácí riskovali při hře bez brankáře, místo snížení ale ještě jednou inkasovali.

BK Mladá Boleslav - Motor České Budějovice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. P. Kousal (Ševc) - 1. Vondrka (M. Hanzl), 33. Chlubna (Valský), 57. Holec (Vráblík), 60. Pech. Rozhodčí: Šír, Micka - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:3. Bez využití.V oslabení: 0:1. Diváci: 2772.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Lintuniemi, Jánošík - Pospíšil, Fořt, A. Raška - Dufek, Claireaux, Kotala - J. Stránský, O. Najman, P. Kousal - Grim, Bičevskis, Závora. Trenéři: R. Rulík a Patera.
České Budějovice: Strmeň - Percy, Bindulis, Vráblík, Piskáček, Štich, M. Jandus, Bučko - T. Šoustal, Pech, Abdul - Vondrka, M. Hanzl, Holec - Valský, D. Voženílek, Chlubna - Karabáček, M. Beránek. Trenér: Modrý.