Liberec - Olomouc 4:6Olomouc dominovala v Liberci, rozhodla uragánem ve druhé třetině

Liberec

Hokejisté Olomouce vyhráli v nedělním 23. kole extraligy na ledě Liberce 6:4 a dali tak zapomenout na páteční porážku 1:5 v Hradci Králové. Sedmí Hanáci rozhodli ve druhé třetině, v které vstřelili čtyři branky a získali vedení 6:2. Bílí Tygři poprvé po pěti zápasech nebodovali a klesli na devátou pozici.

Liberec do utkání vlétl a již po pár vteřinách vzniknul po Vlachově nahození před Sedláčkem velký závar, olomoucký brankář ale odolal. Vzápětí však hráli domácí přesilovku a po pouhých dvou sekundách ji proměnili ve vedoucí gól. Jelínek vyhrál čistě buly na Filippiho, jehož dělovka se zastavila až v síti.

Olomouc mohla odpovědět rovněž v přesilové hře, Káňovu střelu bez přípravy ale skvěle chytil Kváča. Udeřili tak znovu domácí a po dobré práci Grígera šťastně zvyšil na rozdíl dvou branek Melancon. Na druhé straně byl blízko snížení Káňa, jeho střelu ale zastavila levá tyč Kváčovy braky.

Hosté se tak snížení dočkali až ve 14. minutě, kdy Kváčovi za záda propadla nepříliš prudká střela Řezníčka. A za necelou minutu Olomoučtí dokonce vyrovnali. Početní výhodu využil střelou pod horní tyč Káňa. Bílí Tygři si mohli vzít vedení okamžitě zpět, Rychlovský ale po přihrávce Grígera těsně minul poloodkrytou branku.

Krátce po začátku druhé části měl velkou šanci Filippi, Sedláček si ale připsal výborný zákrok. Poté postupně putovali na trestnou lavici domácí Klapka a Derner a Hanáci nabídnutou možnost využili. Po Káňově pasu poslal hosty do vedení svou trefou Knotek.

Na druhé straně měl na hokejce vyrovnání Vlach, v gólové šanci ale mířil vedle. Udeřila tak znovu Olomouc. V další přesilovce Káňa krásně našel volného Krejčího, který už neměl problém zamést puk do odkryté branky. Hosté byli na koni a hned vzápětí přidal po pěkné souhře s Klimkem pátou branku Kucsera. Zároveň tím vyhnal Kváču na střídačku a v brance domácích ho nahradil Pavelka. Ani on ale neudržel čisté konto příliš dlouho, střelou bez přípravy se podruhé v utkání prosadil Kucsera.

V úvodu třetího dějství měl obrovskou příležitost Káňa, minul ale zcela odkrytou branku. Poté měli Liberečtí k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, Sedláček ale svůj tým podržel. V klasické početní výhodě už se ale domácí přeci jenom prosadili, po parádní přihrávce Najmana se trefil Vlach.

Liberec vstřelený gól nakopnul a v 52. minutě po brance Grígera prohrával už pouze o dvě branky. Na Olomouc se i nadále valil jeden útok za druhým, Sedláček ale odolával. Z rychlého brejku navíc mohl dodat hostům klid Krejčí, tváří v tvář Pavelkovi ale neuspěl. Hanáci už si ale výhru nenechali vzít.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 4:6 (2:2, 0:4, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Filippi (P. Jelínek), 7. Melancon (Gríger), 50. J. Vlach (A. Najman, Melancon), 52. Gríger (Kolmann) - 14. Řezníček (Krejčí), 15. J. Káňa II, 24. J. Knotek (J. Káňa II, Ondrušek), 29. Krejčí (J. Káňa II, Nahodil), 30. Kucsera (Klimek), 34. Kucsera (Klimek). Rozhodčí: Pražák, Veselý - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:3. Diváci: 4547.
Liberec: Kváča (30. J. Pavelka) - Kolmann, Rosandič, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner - Ordoš, A. Najman, Birner - Gríger, Filippi, Rychlovský – Zachar, P. Jelínek, J. Vlach - Klapka, J. Šír, A. Dlouhý - Čederle. Trenér: P. Augusta.
Olomouc: Lukáš - Groch, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Dujsík, Řezníček - V. Tomeček, Krejčí, J. Káňa II - Kucsera, J. Knotek, Klimek - Olesz, Kolouch, Strapáč - Kunc, Nahodil, Kusko - Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.