Hr. Králové - Budějovice 2:1 PPMotor prohrál, získal ale potřebný bod

5. Jergl 1 : 0
57. Vondrka 1 : 1
64. Klíma 2 : 1

Hokejisté Hradce Králové porazili v závěrečném zápase základní části extraligy České Budějovice 2:1 v prodloužení, Motoru však zisk bodu stačil ke konečnému čtvrtému místu a přímému postupu do čtvrtfinále play off. Utkání ve prospěch vítěze Prezidentského poháru rozhodl v čase 63:13 Kelly Klíma.

Zleva brankář Českých Budějovic Dominik Hrachovina, Radek Smoleňák z Hradce Králové a Martin Bučko z Českých Budějovic.

Hosté potřebovali k přímému postupu bodovat, lépe ale začali domácí. Mountfield se do vedení dostal již na začátku páté minuty. Gól Jergla ale potvrdil až videorozhodčí. Puk se totiž odrazil až zpoza tyčky od krycího polštáře vnitřní konstrukce.

Paradoxně jen ve vlastním oslabení byli hosté blízko ke gólu: Pech našel krásně v přečíslení Piskáčka, jenž však narazil na rozštěp gólmana Novotného.

Hradecké šance počítali Smoleňák nebo Jergl, domácí kapitán potom ironicky mával i tleskal budějovickým fanouškům, kteří ho častovali hanlivými popěvky. Když Perret neproměnil tutovku v sólu, emoce už narůstaly i na ledě – do mely po odpískání se zapojili skoro celé pětky.

Postupně už Jihočeši přidali na nutné aktivitě, ale kromě průniku Valského v prvních sekundách prostřední části dál hrozili pouze Východočeši. Za Hrachovinu neprotlačil puk z otočky Cingel ani kličkující Oksanen, v oslabení napálil tyč Pilař.

Na druhé straně pomohlo štěstí Novotnému proti jeho jmenovci, když budějovický matador netrefil odkrytou "klec" při zmatcích před brankovištěm.

Těsný stav dával průchod strkanicím. Kevin Klíma se pocuchal s Vráblíkem, další nervy plynuly z oboustranných nájezdů do brankáře. Vyšší měrou se k tomu přidala jak únava aktérů po těžkém programu na konci základní části, tak především náskok Mountfieldu, který se nepotřeboval nikam hnát a začínal odhazovat puky. Když se hnal za pukem Valský, domácí brankář proti němu vyjel a spektakulárně kotouč vypíchl.

Čas na vyrovnání hostům nejdříve sebral faulem Vondrka, ale tentýž útočník vzápětí vše odčinil. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby mu po perfektním slalomu Valského stačilo doklepnout puk do prázdné branky.

Už před prodloužením tak hostující lavička spustila oslavy přímého postupu do čtvrtfinále na úkor Pardubic, s nimiž při bodové rovnosti mají Jihočeši lepší vzájemnou bilanci. Vítězství v zápase nakonec slavili domácí, a to zásluhou gólu Kellyho Klímy ve čtvrté minutě prodloužení.

60. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - Motor České Budějovice 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Brana a nahrávky: 5. Jergl (Nedomlel, Perret), 64. Kelly Klíma (Lalancette) - 57. Vondrka (Valský, Štencel). Rozhodčí: Horák, Stano - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 7:8. Be využití. Diváci: 4066.
Hradec Králové: F. Novotný - Gaspar, Nedomlel, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Šalda - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Cingel, Pilař - Miškář. Trenér: T. Martinec.
České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Bučko, Šenkeřík, Piskáček, Percy, Bindulis - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - Ondráček, Pech, Abdul - Gulaš, Koláček, Vondrka – Valský, J. Novotný, D. Voženílek. Trenér: Modrý.
1.Hradec Králové56319511182:115116
2.Třinec56316712174:118112