Karviná - Olomouc 1:2Karviná podlehla Olomouci a ani potřinácté doma nevyhrála

5. Greššák 0 : 1
51. Papadopulos 1 : 1
58. Navrátil 1 : 2

Fotbalisté poslední Karviné ve 25. kole první ligy podlehli Olomouci 1:2 a doma nezvítězili ani ve 13. zápase této sezony. Slezané prohrávali od páté minuty po trefě Lukáše Greššáka. Po přestávce sice srovnal Michal Papadopulos, o výhře hostů ale rozhodl v 58. minutě Jan Navrátil povedenou střelou. Sigma vyhrála v nejvyšší soutěži po třech zápasech a je desátá.

Hráči Olomouce se radují z druhého gólu proti Karviné.

Domácí trenér Páník, který vedl v minulosti Olomouc, udělal po minulé prohře v Mladé Boleslavi (0:1) pět změn v základní sestavě. Místo obránce Látala, jenž nemohl nastoupit kvůli dohodě klubů, dostal důvěru Mikuš. Na hrotu útoku se místo Durosinmiho objevil Svoboda, který zítra oslaví 20. narozeniny.

Lepší vstup do utkání měli hosté. Hned několik desítek vteřin od výkopu se po přihrávce Breiteho dostal do nadějné pozice Navrátil, brankář Bajza ale jeho střelu vyrazil. V páté minutě se už Olomouc dočkala. Na další Breiteho centr si naskočil Greššák a přesnou hlavičkou otevřel skóre. Slovenský záložník vstřelil svůj první gól v sezoně a ukončil třízápasové čekání Sigmy na branku.

Zleva autor gólu Michal Papadopulos z Karviné, překonaný brankář Matúš Macík z Olomouce, Ondřej Zmrzlý z Olomouce a Vít Beneš z Olomouce.

Domácí se snažili odpovědět, ale místo toho mohli po rychlých brejcích inkasovat. Vidět byl hlavně Daněk, jehož střelu v 21. minutě zneškodnil Bajza a o chvíli později odpískali rozhodčí olomouckému útočníkovi po další šanci ofsajd.

Teprve poté převzala Karviná kontrolu nad zápasem a po hlavičce Ndiayeho musel zasáhnout gólman Macík. V závěru ohrozili hostující branku také Mikuš, Túlio nebo Papadopulos, ani jeden z nich však nemířil přesně.

Zleva Soufiane Dramé z Karviné a Mojmír Chytil z Olomouce.

Domácí byli aktivní i po přestávce a brzy se dočkali vyrovnání. Po Bartošákově střele a Papadopulosově dorážce v 48. minutě sice zůstal Macík ještě nepřekonaný, o tři minuty později však brankář Olomouce vyrazil Zorvanovu ránu jen před sebe a Papadopulos se tentokrát nemýlil. Karvinský útočník se prosadil poprvé od loňského listopadu a upevnil si s pěti góly pozici nejlepšího týmového střelce v sezoně.

Nerozhodný stav ale vydržel jen sedm minut. Sotva se domácí nadechovali k dalšímu náporu, převzal nakopnutý míč na hranici pokutového území hostující Navrátil a povedenou ranou, která se otřela o břevno, vrátil Sigmě vedení. Jednatřicetiletý záložník se trefil poprvé v tomto ligovém ročníku. Tentýž hráč mohl po hodině hry ještě náskok hostů zvýšit, ale tentokrát ho vychytal Bajza.

Karviná ještě soupeře zatlačila a devět minut před koncem reklamovala po pádu střídajícího Durosinmiho odpískání pokutového kopu, rozhodčí Proske jim však nevyhověl. Slezané tak Olomouc neporazili ani v 11. ligovém zápase a prohráli s ní popáté za sebou.

25. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Branky: 51. Papadopulos - 5. Greššák, 58. Navrátil. Rozhodčí: Proske - Dohnálek, Pfeifer - Julínek (video). ŽK: Mikuš (Karviná). Diváci: 1620.
Karviná: Bajza - Mikuš, Dramé, Kobouri, Šehič - Ndiaye (84. Qose), Túlio - Zorvan (84. Holík), Papadopulos (84. Chvěja), Bartošák - Svoboda (61. Durosinmi). Trenér: Páník.
Olomouc: Macík - Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý - Greššák (56. Spáčil), Breite - Navrátil (67. Zifčák), Růsek (56. Zahradníček), Daněk (86. Vaněček) - Chytil (86. Poulolo). Trenér: Jílek.