Arsenal - Manchester Utd. 3:1Rice v nastavení zařídil výhru Arsenalu nad Manchesterem United

Fotbalisté Arsenalu ve šlágru 4. kola anglické ligy udolali doma 3:1 Manchester United. Vítěznou branku vstřelil v šesté minutě nastavení záložník Declan Rice. Třetí výhru v řadě zaznamenal Liverpool, který si na svém hřišti poradil 3:0 s Aston Villou. „Reds“ se posunuli na třetí místo tabulky, stejně bodů má i druhý Tottenham, čtvrtý West Ham a pátý Arsenal. Soutěž vede jediný dosud stoprocentní tým Manchester City.

Záložník Arsenalu Declan Rice oslavuje gól proti Manchesteru United.

Šlágr na stadionu Emirates nabídl obě gólové situace prvního poločasu v rozmezí několika desítek sekund. Nejprve v 27. minutě si navedl Rashford míč na pravačku a ukončil čekání na premiérovou trefu v ročníku. Po rozehrávce ze středového kruhu se ale Arsenal ihned vrhl do útoku a pohlednou kombinaci zakončil přesnou střelou k tyči kapitán Ödegaard.

Po hodině hry nařídil sudí Taylor penaltu ve prospěch „Kanonýrů“, po poradě s videorozhodčím ji ale následně odvolal. Systém VAR zasáhl i na druhé straně při Garnachově gólu z ofsajdu. Rozhodnutí tak přinesl až Riceův první zásah po letním přestupu z West Hamu. Anglický reprezentant si zpracoval přetažený rohový kop a s pomocí teče prostřelil brankáře Onanu. V závěru ještě přidal pojistku útočník Jesus.

V pěti posledních vzájemných duelech vždy uspěl domácí tým. Arsenal částečně napravil minulé domácí zaváhání s Fulhamem (2:2). „Rudí ďáblové“ prohráli i druhý venkovní zápas v sezoně a jsou jedenáctí.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu proti Aston Ville.

Liverpool se ujal vedení už ve třetí minutě, kdy letní posila Szoboszlai poslal do sítě odražený míč po rohovém kopu a stal se čtvrtým maďarským střelcem v Premier League. V 22. minutě si dal vlastní gól Cash a skóre uzavřel po změně stran znovu po rohu druhou brankou v sezoně Salah. Egyptský kanonýr si připsal gól nebo asistenci v desátém zápase Premier League v řadě.

Liverpool navázal na triumf z Newcastlu, kde před týdnem i v oslabení otočil v závěru skóre na 2:1. S Aston Villou neprohrál šestý ligový duel v řadě. Celek z Birminghamu neuspěl po čtyřech soutěžních výhrách.

V zápase Crystal Palace - Wolverhampton (3:2) padly všechny branky po změně stran. K druhému vítězství domácích v sezoně pomohl dvěma zásahy útočník Édouard.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:
Crystal Palace - Wolverhampton 3:2 (56. a 84. Édouard, 78. Eze - 65. Hwang Hi-čchan, 90.+6 Cunha)
Liverpool - Aston Villa 3:0 (3. Szoboszlai, 22. vlastní Cash, 55. Salah),
Arsenal - Manchester United 3:1 (28. Ödegaard, 90.+6 Rice, 90.+11 Jesus - 27. Rashford).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.