Fulham - West Ham 5:0Souček s Coufalem nezabránili debaklu West Hamu

Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v základní sestavě utrpěli v 16. kole anglické ligy debakl 0:5 na hřišti Fulhamu. Manchester City otočil duel na půdě nováčka Lutonu a vyhrál 2:1. Obhájci titulu v Premier League naplno bodovali po čtyřech zápasech. Ještě o utkání déle čekal na vítězství Tottenham, který si poradil doma 4:1 s Newcastlem.

Tomáš Souček a Vladimír Coufal se snaží zastavit Fode Ballo-Toureho z Fulhamu

West Ham ve čtvrtek zvládl 2:1 londýnské derby s Tottenhamem, dnešní duel na hřišti jiného městského rivala pro něj ale skončil debaklem. Domácí rozhodli třemi brankami v prvním poločase, postupně se trefili hlavou Jiménez, Willian a po rohovém kopu Adarabioyo. Po změně stran přidali další branky Wilson a Vinícius.

Fulham navázal na středeční vítězství 5:0 proti Nottinghamu a posunul se na desáté místo za dnešního soupeře. „Cottagers“ dali tři a více gólů ve čtyřech ligových zápasech v řadě, což se jim naposledy podařilo v roce 1961.

Lukasz Fabianski a Konstantinos Mavropanos neukrývají zklamání z branky Harryho Wilsona

Luton poslal do vedení na konci úvodního dějství Adebayo, jenž se prosadil na zadní tyči. Manchester City prohrával po poločase potřetí za sebou, duel ale po pauze otočil a po předchozích třech remízách a porážce s Aston Villou naplno bodoval. Nejprve srovnal v 62. minutě technickým obstřelem Silva a o čtyři minuty později dokonal obrat zblízka Grealish. „Citizens“ ztrácejí ze čtvrtého místa čtyři body na vedoucí Liverpool, Luton zůstává na 18. příčce.

Jack Grealish se vytáhnul s novou oslavou po brance proti Lutonu

Třetí porážku z posledních čtyř utkání si připsala Chelsea, která podlehla 0:2 Evertonu. Domácím vystřelili výhru Doucouré s Dobbinem. Everton vyhrál tři ligové zápasy za sebou poprvé od března 2021 a je sedmnáctý, Chelsea dvanáctá.

Abdoulaye Doucoure z Evertonu oslavuje branku svého týmu proti Chelsea

Tottenham vrátil Newcastlu porážku 1:6 z úvodního vzájemného zápasu a upevnil si pátou příčku, „Straky“ jsou sedmé. Oba úvodní góly zařídil asistencí korejský útočník Son Hung-min, který připravil střeleckou pozici nejprve Udogiemu a následně Richarlisonovi, jenž přidal po hodině hry další zásah. V 85. minutě proměnil Son Hung-min penaltu a desátou ligovou brankou se osamostatnil na třetím místě tabulky střelců. V nastavení zkorigoval skóre Joelinton.

Kieran Trippier s Son Heung-min v souboji o míč během zápasu Tottenhamu a Newcastlu

Anglická fotbalová liga – 16. kolo:
Everton – Chelsea 2:0 (55. Doucouré, 90.+2 Dobbin)
Fulham – West Ham 5:0 (22. Jiménez, 31. Willian, 40. Adarabioyo, 60. Wilson, 89. Vinícius)
Luton – Manchester City 1:2 (45.+2 Adebayo – 62. Silva, 66. Grealish)
Tottenham – Newcastle 4:1 (38. a 60. Richarlison, 26. Udogie, 85. Son Hung-min z pen. – 90.+2 Joelinton)