Wolves - Chelsea 2:1První štědrovečerní utkání Premier League po 28 letech vyhrál Wolverhampton, který porazil Chelsea

První štědrovečerní utkání anglické Premier League po 28 letech vyhráli fotbalisté Wolverhamptonu, kteří v 18. kole porazili 2:1 Chelsea. Wanderers se díky šestému vítězství v sezoně na svého dnešního soupeře, kterému patří desáté místo v tabulce, bodově dotáhli.

Hráči Wolverhamptonu slaví gól v zápase s Chelsea

V éře Premier League se hrálo 24. prosince teprve podruhé, při premiéře v roce 1995 porazil Leeds 3:1 Manchester United. Chelsea a Wolverhampton nastoupili na Štědrý den naposledy shodně v roce 1966.

Chelsea měla v prvním poločase více šancí. Tutovku spálil především Raheem Sterling, jenž ve 32. minutě, kdy běželi tři hráči Chelsea sami na brankáře Josého Sá, volil místo přihrávky zakončení.

Do vedení tak šli domácí, poté co v 51. minutě hlavičkoval po rohu přesně k tyči Mario Lemina. V dlouhém nastavení pak zvýšil z protiútoku Matt Doherty a na výhře Wolves nic nezměnil první gól v dresu Chelsea Christophera Nkunkua, jenž se prosadil v šesté dodatečné minutě po Sterlingově centru.

Tradičně nahuštěný vánoční program Premier League pokračuje pěti zápasy už v úterý.