Francie - Německo 3:6SESTŘIH: Německo opanovalo přestřelku v Ostravě, naděje na druhé místo stále žije

Němečtí hokejisté porazili na závěr základní skupiny mistrovství světa v Ostravě Francii 6:3 a připsali si pátou výhru na turnaji. Obhájci stříbrných medailí sice třikrát prohrávali, ve druhé třetině ale v rozmezí 22 sekund utkání otočili. Dvěma góly a asistencí se na výhře podílel Wojciech Stachowiak.

Sestřih zápasu Francie - NěmeckoVideo: Česká televize

„Nezačali jsme dobře, byli jsme pomalí. Ve druhé třetině jsme ale hráli mnohem agresivněji a fyzičtěji,“ řekl německý obránce Maksymilian Szuber. „Jsme rádi, že jsme získali tři body. Snažíme se hrát stále lépe a lépe. Je fajn, že jsme v play off, ale musíme hrát konzistentněji. Věřím, že ještě pár zápasů vyhrajeme,“ dodal bek Arizony.

Francie zakončila šampionát s bilancí jedné výhry a šesti porážek, ve skupině B obsadila sedmé místo. Němci už měli jistý postup do čtvrtfinále, po následném vítězství USA nad Lotyšskem (6:3) obsadili v tabulce třetí místo a v play off je ve čtvrtek v Ostravě čeká Švýcarsko.

Hned po úvodní buly se dostal do šance Perret, útočník extraligového Hradce Králové ale přestřelil německou branku. Více práce než Grubauer měl francouzský brankář Papillon. Se svými spoluhráči přestál první oslabení a poté zlikvidoval i samostatný nájezd Kahuna. V 11. minutě pomohla Grubauerovi tyč po Cantagallově střele, z dalšího brejku se neprosadil Stachowiak.

Živě z dějiště hokejového mistrovství světa - 21. 5. 2024Video: Sport.cz

Bezbrankový stav se změnil v 17. minutě, kdy se prosadil na svém domácím ledě Claireaux. Vítkovický útočník si na závěr MS připsal premiérovou branku. Německo ještě v první třetině vyrovnalo, osm sekund po konci přesilové hry využil menšího zaváhání Papillona Michaelis.

Oba týmy se příliš nesoustředily na obranu a na hře to bylo znát. Ve 22. minutě vrátil Francii vedení Rech, jehož gól museli rozhodčí zkontrolovat u videa. Puk se totiž od kamery v brance odrazil zpět do hry. Němci poté ubránili první oslabení a opět udeřili. Po přečíslení se prosadil obránce Kälble.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.

Francouzi dokázali rychle odpovědět a o 22 sekund později opět vedli, když svůj brejk zakončil jistě kapitán Treille. Po sérii dalších přečíslení na obou stranách Němci duel otočili. Peterkova branka ještě nebyla po kontrole u videa s ohledem na Reichlův ofsajd uznána, druhá formace se ale o dvě minuty později prosadila již v souladu s pravidly. Vyrovnal Stachowiak. O 22 sekund později přidal čtvrtý gól Kastner.

V 36. minutě rozhodčí neuznali Němcům další gól pro předchozí nedovolený atak brankáře, mrzet je to ale nemuselo. Na začátku třetí části se prosadil z dalšího brejku Stachowiak a ve 45. minutě v přesilovce Reichel. Místo Papillona nastoupil do hry Junca a zápas již dochytal bez inkasované branky.

Mistrovství světa v hokeji
Skupina B (Ostrava):
Francie - Německo 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Claireaux (Addamo, Perret), 22. Rech (Boudon, Chakiachvili), 27. Treille (T. Bozon, Guebey) - 20. Michaelis (Kahun, Ehliz), 26. Kälble (Stachowiak, Peterka), 32. Stachowiak (Reichel), 32. Kastner (Michaelis, Szuber), 42. Stachowiak. 45. Reichel (Sturm, Pföderl). Rozhodčí: Hronský (SR), Ch. Holm - Lundgren (oba Švéd.), Hynek (ČR), Vyloučení: 8:2, navíc Tiffels (Něm.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 9109.
Francie: Papillon (45. Junca) - Llorca, Crinon, Guebey, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Thiry - Claireaux, Addamo, Perret - Bertrand, Boudon, Rech - T. Bozon, Bellemare, Treille - Dair, Colomban, K. Bozon - Bruche. Trenér: P. Bozon.
Německo: Grubauer - Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller, Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile - Kahun, Sturm, Tiffels - Peterka, Stachowiak, Reichel - Pföderl, Michaelis, Ehliz - Ehl, Kastner, Tuomie. Trenér: Kreis.