Szekszárd - USK Praha 56:95Basketbalistky USK Praha vyhrály v Szekszárdu jednoznačně

Basketbalistky USK Praha zvítězily v 8. kole Evropské ligy na hřišti Szeskszárdu jasně 95:56 a připsaly si nejvyšší vítězství v tomto ročníku soutěže. Českým mistryním pomohla 20 body a 10 asistencemi Alyssa Thomasová, double double zaznamenala s 19 body a 10 doskoky také americká spoluhráčka Brionna Jonesová. Domácímu týmu nepomohlo 18 bodů Victorie Viviansové.

Archivní foto

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové poskočily v tabulce skupiny A na druhé místo o skóre před polské Polkowice, které utrpěly debakl 61:111 na hřišti Fenerbahce Istanbul. Turecký celek má v čele tabulky rovněž 14 bodů.

Pražanky přicestovaly do Maďarska s jedenácti hráčkami, chyběla jen zraněná Barbora Wrzesiňská. Domácí držely krok jen v úvodu, kdy se po trefě Viviansové dostaly do vedení 13:9. Pražanky ale po oddechovém čase zpevnily obranu a devíti body za sebou vývoj v první čtvrtině otočily.

Ve druhé části český tým dominoval. Hráčky USK od stavu 20:15 zaznamenaly devatenáct bodů za sebou, čtvrtinu vyhrály jasně 32:13 a do kabin šly s pohodlným náskokem 24 bodů. Soupeře předčily i na doskocích v poměru 30:15, z toho jedenáct bylo útočných. K patnáctibodové Jonesové se přidala s dvojciferným příspěvkem Thomasová (11).

Soupeř vstoupil do druhé půle sedmi body za sebou a Hejková si vzala time out. Po něm se USK vrátil na střeleckou vlnu a jedenácti body za sebou odskočil do vedení 61:33. Po trestných hodech Valériane Vukosavljevičové získaly Pražanky před závěrečnou částí vedení o 31 bodů.

V poslední čtvrtině nechala Hejková odpočívat většinu opor a dala prostor hráčkám z lavičky. Dařilo se Tereze Vyoralové nebo Témi Fágbénléové, které zakončily utkání s 13 body na kontě. USK nakonec zvítězil o 39 bodů a vytvořil své euroligové maximum v této sezoně. Dosud jím bylo vítězství nad Olympiakosem Pireus o 32 bodů.

Pražanky nyní čeká ligový duel na hřišti Ostravy. V pátek mohou získat v domácí soutěži 256. vítězství za sebou a vyrovnat rekord brněnských Žabin z let 1997 - 2006.