Bikerka Nashová dojela třetí v závodě SP

BROMONT

Česká bikerka Kateřina Nashová dosáhla v nedělním závodě Světového poháru v kanadském Bromontu mimořádného úspěchu, když na osmnáctikilometrové trati skončila třetí. Tereza Huříková obsadila v posledním startu před olympijskými hrami sedmé místo a stejně jako minulý týden v Mt. Saint Anne vyhrála kategorii do 23 let. V závodě mužů skončil Jiří Friedl sedmý, za ním dojel olympionik Jaroslav Kulhavý.

Na náročné rozbahněné trati vyhrála domácí Catherine Pendrelová před svou krajankou a vedoucí ženou SP Marií Helene Premontovou. Třicetiletá Nashová ztratila na vítězku 2:39 minuty, o deset let mladší Huříková téměř deset.

"Dneska mi to na bahně sedlo víc než minulý týden, i když jsem některé úseky běhala, což nemám ráda. Pomohlo mi, že jsem si vyměnila pár věcí na kole," řekla serveru mtbs.cz Nashová, která už dříve prohrála s Huříkovou souboj o jedno volné místo pro olympijské hry. "Mám dobrý pocit z toho, že jsem porazila několik holek, co budou na olympiádě, dodává mi to sílu do příští sezony," dodala.

Na mužské trati dlouhé 27,6 km potvrdil svou letošní dominanci Francouz Julien Absalon, jenž vyhrál popáté z dosavadních sedmi závodů SP. Friedl zaostal 7:22 minuty, Kulhavý byl zpět o dalších 34 sekund.

Světový pohár - ženy (18,4 km):
Muži (27,6 km): 1. Absalon (Fr.) 2:16:24, 2. Flückiger (Švýc.) -2:14, 3. Craig (USA) -3:46, 4. Kabush (Kan.) -5:06, 5. Hermida (Šp.) -6:07, 6. Gujan (Švýc.) -7:17, 7. Friedl -7:22, 8. Kulhavý -7:56, ...31. Ulman, 36. Škarnitzl (všichni ČR) oba -1 kolo.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů): 1. Absalon 1340, 2. Sauser (Švýc.) 855, 3. Kabush 785, ...18. Kulhavý 404, 34. Friedl 212, 35. Spěšný (ČR) 212, 52. Škarnitzl 130, 80. Ulman 71.
Ženy (18,4 km): 1. Pendrelová 1:37:43, 2. Premontová (obě Kan.) -1:53, 3. Nashová (ČR) -2:39, 4. Bybergová (Nor.) -3:56, 5. Gouldová -7:06, 6. Koerberová (obě USA) -8:47, 7. Huříková (ČR) -9:49.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů): 1. Premontová 1420, 2. Pendrelová 973, 3. Fullanaová (Šp.) 910, ...6. Nashová 691, 10. Huříková 568, 101. Chmurová (ČR) 26.